Piekarnik pozwoli zrobić ci idealne jajkawebniusy.com

Włożyła jajka w skorupkach do piekarnika i piekła 30 minut. Rezultat okazał się nadzwyczajny

Piekarnik pozwala nam nie tylko piec ciasta, ma ogromną ilość zastosowań, które pozwalają na innowacyjne projekty. Jeden z nich polega na włożeniu do niego jajek na 30 minut. Tak zrobiła pewna kucharka, a rezultaty jej eksperymentu powalają.

Piekarnik znajduje się w praktycznie każdym domu i większość z nas korzysta z niego na bieżąco. Kiedy chcemy ugotować dużą ilość jajek, zazwyczaj korzystamy z wielkiego garnka, który nie ugotuje ich równomiernie. O wiele lepszym pomysłem jest włożenie jaj do piekarnika. Rezultat jest wyjątkowo doskonały.

Robiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błądRobiąc kotlety rozbijasz mięso? Prawie wszyscy popełniają 1 okropny błądCzytaj dalej

Piekarnik może pomóc ci w wielu kulinarnych rozterkach

Jeśli rodzina, dla której gotujesz, jest oszalała na punkcie chociażby sałatki jarzynowej, wiesz doskonale jakim koszmarem jest gotowanie dużych ilości jajek na raz. Próbujemy gotować je w dużym garnku, jednak w metodzie z wodą potrzebujemy dużej ilości uwagi i precyzji, aby nie zagotować jajek w zły sposób. Minuta za długo, żółtko będzie twarde i niedobre. Minutka za mało, a jajka będą praktycznie surowe, z rozlewającym się żółtkiem i białkiem. Do tego wszystkie uciążliwe jest wkładanie jaj do garnka tak ostrożnie, aby skorupki nie pękły. Sposób z piekarnikiem eliminuje te niedogodności.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miliony Polaków popełniają opłakany w skutkach błąd podczas smażenia jajek sadzonych. Lepiej go unikać
  2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

Idealną metodą, która pozwoli ci ugotować zawsze idealne, identyczne jajka, jest sposób z wykorzystaniem piekarnika. Co potrzebujemy, aby upiec jajka w skorupkach? Poza piekarnikiem i jajkami, potrzebujemy formy. Najlepiej użyć do tego formy do babeczek, wtedy jajka nie będą się stykały i ciepło będzie rozprowadzone równomiernie.

Nastaw piekarnik na 160 stopni, kiedy się rozgrzeje włóż jajka i piecz przez około 30 minut. Każdy piekarnik grzeje inaczej i trzeba go wyczuć, lecz taki czas pozwoli zrobić wam idealnie jajka na twardo. Wystarczy je tylko obrać i gotowe.

Najlepsze newsy:

  1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
  2. Zapadła decyzja o zasiłku dla rodziców. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość, która wyjaśnia wszystko
  3. Wymieszaj sok z cytryny z sodą i wylej do zlewu. Po 10 minutach będziesz przecierał oczy ze zdumienia
  4. Moczenie truskawek w occie, trzymanie cebuli w pończochach, zamrażanie jajek. Jakie są efekty?
  5. Co się stanie, jeśli codziennie będziesz pił wodę z czosnkiem? Niestety, wielu zapomina o jego wyjątkowości i wszystkich zaletach
  6. Od czwartku koniec z noszeniem maseczek na otwartych terenach. Rząd naszych sąsiadów podjął decyzję

Źródło: webniusy.com

Następny artykuł