Pieniądze są traconeinstagram.com/magdagessler_official, pixabay.com/StockSnap--894430

Magda Gessler pilnie błaga o pomoc. Tragiczna sytuacja, straty pieniężne są ogromne

Tracą pieniądze w przykrych okolicznościach. Magda Gessler apeluje o udzielenie pilnej pomocy. Ciężko uwierzyć w straty poniesione przez właścicieli.

Pieniądze są podstawowym surowcem dla większości ludzi. Bez nich nie możemy zrobić zakupów, kupić posiłku w restauracji czy prowadzić swojego biznesu. Magda Gessler nie może przejść obojętnie obok obecnych wydarzeń - apeluje do wszystkich o pomoc.

Pilnie rozdzwonią się telefony do Polaków. Kwarantanna dla każdego, kto dostanie wiadomość i zakaz wychodzenia z domu, nawet po zakupy spożywczePilnie rozdzwonią się telefony do Polaków. Kwarantanna dla każdego, kto dostanie wiadomość i zakaz wychodzenia z domu, nawet po zakupy spożywczeCzytaj dalej

Gigantyczne pieniądze są tracone

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele przedsiębiorców ma duże problemy. Spadek ruchu, mniejsze obroty czy w ostateczności zamykanie firm jest obecnie na porządku dziennym. Jednak pewna grupa właścicieli ma znacznie gorzej od innych.

Mowa o restauratorach, którzy ponownie stanęli przed obliczem katastrofalnych obostrzeń. Od 24 października obowiązuje bowiem zakaz prowadzenia stacjonarnej działalności dla wszystkich lokali gastronomicznych w Polsce. Co to oznacza?

Klienci mogą zamawiać posiłki jedynie na wynos lub w dowozie. Żaden klient nie może przebywać na terenie restauracji, ponieważ takie działanie grozi ogromnymi karami nie tylko dla klienta, ale i dla gastronomii. Magda Gessler w związku z powyższym postanowiła zareagować.

Dzisiaj grzeje:

  1. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego
  2. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili obiegła media. Legenda nie żyje, podróżował po całym świecie
  3. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Żona potwierdziła, że jakiś czas temu artysta był na specjalnej diecie, ale nie uchroniła go ona przed operacją

- Mamy czas rewolucji, ogólnopolskiego Strajku Kobiet wobec krzywdy i złamania naszych praw. Jestem sercem, wspieram. Apel jednak dotyczy tematu, który dotyczy tych, których reprezentuję. Jestem restauratorką od ponad 30 lat. W swoim zawodowym dorobku stworzyłam od zera kilkanaście restauracji, a setkom z »Kuchennych rewolucji«, dałam drugie życie! W imieniu swoim i branży gastronomicznej, której czuje się głosem i częścią, mówię dość - apeluje Magda Gessler.

- Najmniejsi i średni przedsiębiorcy pozostawieni na śmierć. Gdzie tu sprawiedliwość, gdy otwarci pozostają duzi, silniejsi, molochy, centra, miejsca, gdzie wszyscy mieszają się jak w jednym garze. Gdzie pomoc dla gastronomii? - pyta znana restauratorka?

- Restauracje to wbrew pozorom dyscyplina, odległość. Umiemy tego przestrzegać. Branża gastronomiczna powoli umiera. A tak długo zajęło nam jej zbudowanie. Polska była pusta, bez smaku, bez odwagi, bez kolorów. Pomalowaliśmy ją - twierdzi gwiazda TVN-u.

Niestety, obostrzenia stały się często powodem, przez które wiele knajp upadło pół roku temu. Obecnie może być dokładnie tak samo.

- Po wielu latach w końcu nadaliśmy jej impuls, energię. Zastąpiliśmy szarość kolorami. Teraz czeka nas powrót do początków. Wielu z nas nie podniesie się po drugim zamknięciu - mówi Magda. Dlatego postanowiła odezwać się do wszystkich Polaków i poprosić ich o pomoc.

- Kochani, nie odwracajcie się od nas! Kupujcie na wynos, na dowóz! Wspierajcie! Nie opuszczajcie tych, którzy potrzebują wsparcia, bo rząd nam nie pomoże. Jesteśmy sami! Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli. Nie pozwalajcie umrzeć! Czas jest zły, niepewny, bolesny. Bądźmy solidarni - zachęca Magda na swoim Facebooku.

Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie jedzenia w lokalnych knajpach. Im częściej będziecie zamawiać z okolicznej pizzerii a nie wielkiego koncernu, tym bardziej pomożecie polskiej gastronomii.

Niewyobrażalnie szybki, łatwy, tani i pyszny przepis na ciasto. Zawsze się udajeNiewyobrażalnie szybki, łatwy, tani i pyszny przepis na ciasto. Zawsze się udajeCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Co z dalszymi obostrzeniami oraz zamykaniem handlu i usług? Gowin zdradza dalsze plany
  2. Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
  3. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
  4. Dziś w nocy w Biedronkach będzie się działo. Decyzja zapadła i jest nieodwracalna
  5. Najlepszy syrop przed snem, ukoi nerwy i zapewni ci spokojną noc. Wystarczą jedynie 3 składniki
  6. Niepokojące wyniki badań. Dotyczą pacjentów bezobjawowych
  7. O. Rydzyk stanowczo przesadził. "Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją"

Źródło: wprost.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł