David Datuna z bananem wartym tysiąceInstagram/ david_datuna

Zjadł pozornie zwykłego banana, okazało się, że był warty fortunę. Na miejsce od razu wezwano policję

Pieniądze szczęścia nie dają, ale jedzenie już zdecydowanie tak. Cytując klasyka: to nie był zwykły banan. Pewien mężczyzna mógł gorzko pożałować swojego łakomstwa. Po opublikowaniu nagrania, świat obiegła niezwykła wiadomość - David Datuna właśnie zjadł najdroższego banana na świecie.

Pieniądze, które trzeba wydać na jednego banana to około 1-2 złotych. Jednak banan, o którym mowa wywołał ogromne poruszenie na świecie. Okazuje się, że nawet prozaiczny owoc może stać się symbolem większej idei. Dla pewnego mężczyzny pozornie była to jedynie szybka przekąska. Całe wydarzenie przeszło go historii jako moment zjedzenia najdroższego banana na świecie. Jego wartość wyceniona została na ponad 500 tysięcy złotych.

Pilna wiadomość dotycząca nowych obostrzeń, zakazów i nakazów. Wicepremier zabrał głos, co czeka branżę gastronomiczną?Pilna wiadomość dotycząca nowych obostrzeń, zakazów i nakazów. Wicepremier zabrał głos, co czeka branżę gastronomiczną?Czytaj dalej

Ogromne pieniądze za jednego banana

Jeśli mielibyśmy wymienić rzeczy na świecie warte pół miliona złotych na pewno w pierwszej 10 nie znalazłby się banan. Zazwyczaj za takie pieniądze możemy kupić luksusowe auto, mieszkanie, diamentową biżuterię czy rozkręcić sporej wielkości biznes.

Okazuje się jednak, że nawet owoc może być horrendalnie drogi, o ile tylko zostanie w odpowiedni sposób ukazany. David Datuna mimo wszystko zdecydował, że właśnie o takiej wartości banan zaspokoi jego zachciankę na owoce.

Dzisiaj grzeje:

  1. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
  2. Zrobili sobie zdjęcie na wycieczce. Gdy zobaczyli je z bliska, zaniemówili, było za ich plecami
  3. Rozpływające się w ustach ciasto za grosze dla leniwych. Zrobisz je w zaledwie 10 minut, bez pieczenia

Skonsumowanie banana miało miejsce w ramach happeningu zatytułowanego "Głodny artysta", którego pomysłodawcą był sam David. Gruziński artysta w ramach happeningu chwycił banana przyklejonego do ściany srebrną taśmą i bezceremonialnie zaczął go jeść. Banan był częścią instalacji artystycznej Maurizio Cattelana o nazwie "Komediant".

W ramach całego przedsięwzięcia powstały 3 instalacje zawierające banany, a jedna z nich została sprzedana za wspomniane 500 tysięcy złotych. Jak się okazuje dzieło posiada specjalny certyfikat, który pozwala na zachowanie wartości, nawet gdy zamienimy banana na inny egzemplarz.

W obronie happeningu Datuna stanął Lucien Terras, dyrektor galerii Art Basel - Datuna nie zniszczył dzieła sztuki. Banan jest ideą - tak wypowiada się o samym incydencie. Według innych znawców sztuki nowoczesnej, zjedzenie banana było "symbolem globalnego handlu i klasycznym wyrazem humoru".

– To ja zrobiłem ten performance. Uwielbiam prace Maurizio Cattelana i naprawdę podobała mi się ta instalacja. Jest bardzo smaczna - tak odniósł się sam David Datuna do tego, co zrobił na nagraniu zamieszonym na Instagramie.

Całe zdarzenie mogło jednak mieć dużo mniej szczęśliwe zakończenie, ponieważ po tym, jak David zjadł banana, na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Według niektórych doniesień, artysta miał zostać aresztowany, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

Wyglądają jak kotlety mielone, smakują jak wyborne gołąbki. Gdy podasz je na stół, znikną w oka mgnieniuWyglądają jak kotlety mielone, smakują jak wyborne gołąbki. Gdy podasz je na stół, znikną w oka mgnieniuCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl ze specjalnym prezentem dla seniorów. Mogą liczyć na obniżkę o prawie 1/3
  2. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały
  3. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
  4. Mąż Anny Dymnej walczy o życie. Aktorka również ma problemy zdrowotne, przez które trudno jej gotować i robić ukochane przysmaki
  5. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
  6. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie
  7. Nagrał, co na cmentarzu robi Żandarmeria Wojskowa. W sieci zawrzało

Źródło: Focus

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł