Ogromne pieniądze można zyskać na darach lasuPan Krzysztof/ sadeczanin.info

Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg

Olbrzymie pieniądze warte są grzyby, na które natrafił Polak. Chodzi o gatunek, którego nie widziano w naszym kraju przez całe lata. Wielkie gratulacje, pan Krzysztof dokonał odkrycia prawdziwego leśnego skarbu.

Gigantyczne pieniądze można zarobić, kiedy ma się szczęście podczas grzybobrania. Oczywiście trzeba mieć też ogromną wiedzę na temat leśnych skarbów, bowiem najbardziej wartościowe są oczywiście te najrzadziej spotykane. Pan Krzysztof może poszczycić się wielkim osiągnięciem, znalazał przedstawiciela gatunku, niemal niespotykanego w naszym kraju.

Siostry nie żyją. Tragedia, myślały że jedzą pieczarkiSiostry nie żyją. Tragedia, myślały że jedzą pieczarkiCzytaj dalej

Leśne grzyby mogą być warte wielkie pieniądze

Należy jednak mieć na uwadze, że każdy kij ma dwa końce. Zbieranie grzybów to wielka przygoda, jednak trzeba zachować wielką ostrożność. Można niestety natknąć się również na śmiertelnie trujące muchomory. Taka tragiczna historia miała ostatnio miejsce w Polsce, dwie siostry zjadły muchomory sromotnikowe biorąc je za pieczarki, co niestety skończyło się śmiercią pań.

Pan Krzysztof trafił jednak na prawdziwy rarytas. Grzyb na który się natknął w sądeckich lasach warty jest aż 7 tysięcy euro za kilogram, czyli około 30 tysięcy złotych. Mężczyzna pochwalił się znalezieniem piestraka jadalnego, który jest grzybem należącym do rodziny truflowatych. Całe lata nie widziano tego grzyba w Polsce, jednak wiadomo, że występuje on w naszym kraju i na pojedyncze sztuki można natknąć się w Pieninach.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetową
  2. Wielka tragedia na weselu. Panna młoda zamordowana przez ukochanego
  3. Zrobisz je w 15 minut, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Zawsze się udaje

Nie tylko tak rzadkie znaleziska, jakiego dokonał pan Krzysztof przynoszą wielkie pieniądze. Według statystyk, dary lasu takie jak jagody czy typowe często spotykne grzyby są zbierane przez co czwarte gospodarstwo domowe w Europie. Wartość tych zbiorów szacowana jest na ponad 23 mld euro rocznie, a w naszym krajy na ponad miliard euro.

Wszyscy są z panią, pani Kasiu. Smutne, Dowbor jest poważnie chora, jada wg. specjalnej diety, wyjawiła jaka jest kosztownaWszyscy są z panią, pani Kasiu. Smutne, Dowbor jest poważnie chora, jada wg. specjalnej diety, wyjawiła jaka jest kosztownaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 39 tys. złotych zadłużenia na każdego Polaka już w 2021 roku. Resort finansów podał niepokojące dane
  2. Zmiana jest bardzo niepozorna. Pojawia się w naszym ciele, jeśli przeszliśmy zakażenie wirusem bezobjawowo
  3. Poniżona i wyrzucona z restauracji Magda Gessler nie zapomni feralnego dnia do końca życia
  4. Niestety, potwierdzono smutne doniesienia o Dorocie Gardias. Dziennikarka kocha gotować, dzieliła się nawet egzotycznym przepisem
  5. Smutne wieści o Dorocie Szelągowskiej. Jeszcze niedawno pokazywała piękna kuchnię i mówiła o ulubionej restauracji
  6. Kalina Jędrusik gwiazdą PRL-u. Czym zasłynęła polska Marilyn Monroe?

Źródło: sadeczanin.info, filarybiznesu.pl

Źródło: YouTube / Sprint Cooking

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł