Pieniądze są warte coraz mniejPixabay / Arcaion

Koszty życia tłamszą Polaków. Drobne zakupy spożywcze i 100-200 zł w portfelu mniej

Nie da się ukryć, ze pieniądze odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas. Niestety, nawet niepozorne zakupy spożywcze mogą nas teraz srogo kosztować. Polacy mają coraz ciężej. Ich wypowiedzi mówią same za siebie.

Pieniądze pozwalają nam na zakup podstawowych produktów. Zalicza się do nich żywność. Przechadzając się między półkami sklepowymi nie da się nie zauważyć, że jedzenie jest coraz droższe. Polacy są pełni obaw i jasno opisują swoją sytuację.

Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięSmutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnięCzytaj dalej

Pieniądze potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Zarobione pieniądze z założenia powinny wystarczać nam na zaspokojenie potrzeb. Niestety, aktualna sytuacja gospodarcza sprawiła, że nawet niewielkie zakupy mogą kosztować o wiele więcej niż jeszcze w zeszłym roku. Pieniądze stają się problematyczną kwestią.

- Mam wrażenie, że większość pensji wydaję na codzienne zakupy. Kiedyś mając 50 zł, mogłam poszaleć na moim osiedlowym bazarku, teraz z takim banknotem nie mam tam czego szukać, bo ceny warzyw i owoców są potwornie wysokie. W sklepach spożywczych też jest dramat, regularnie płacę po 100–200 zł, a przecież nie kupuję homarów i krewetek, tylko podstawowe produkty, by wykarmić czteroosobową rodzinę - powiedziała pani Mariola w rozmowie z portalem WP Kobieta. Nie jest to odosobniona opinia. Wygląda na to, że zarabiane pieniądze mają coraz mniejszą wartość.

Dzisiaj grzeje:

  1. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  2. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  3. Masz pod ręką monetę 5 zł? Weź jutro do Biedronki, będzie miała ogromną moc nabywczą


Pieniądze, które przestają starczać nawet na jedzenie

- W restauracjach też jest coraz drożej. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że przecież nie muszę chodzić po knajpach, ale nie mogę odmawiać sobie wszystkich przyjemności. Zresztą w restauracjach bywamy coraz rzadziej, bo po prostu nas na to nie stać - powiedziała pani Beata, przytaczana przez WP Kobieta. Dane z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz BIK potwierdzają, że zaległości finansowe Polaków wzrosły ponad dwukrotnie. Nie da się ukryć, że pieniądze mogą być coraz większym problemem. Jak sytuację komentują eksperci?

- Wiele osób straciło w czasie kryzysu źródło dochodu lub też zaczęło mniej zarabiać i musi korzystać ze zgromadzonych oszczędności. Nie ma wątpliwości, że w najbliższych miesiącach Polacy będą bardziej kontrolować swój domowy budżet i przeznaczać pieniądze na najpotrzebniejsze rzeczy. Pytanie, jak z tą przezornością poradzi sobie gospodarka poturbowana już wcześniej spadkiem popytu ze względu na lockdown? - powiedział prezes BIG InfoMonitor, przytaczany przez portal WP Kobieta.

Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyByła żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej dietyCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Już niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka nietypowa modernizacja
  2. Gwiazda serialu emitowanego na Polsacie ma nowotwór. ''Postawili już na mnie krzyżyk''
  3. Wszyscy się smucą po doniesieniach o Gardias i córeczce. Kwestię jedzenia gwiazda TVN traktuje w szczególny sposób
  4. Najlepsze, najszybsze, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Nie da się opisać smaku, jest boskie
  5. Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

Źródło: WP Kobieta

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł