Pieniądze - czy wystarczą na 3 dni?Screen filmu na kanale POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka na YouTube

Postanowił przeżyć 3 dni kupując jedzenie tylko z pieniędzy z wygranych zdrapek

Czy pieniądze wygrane podczas odkrywania zdrapek wystarczą, aby móc przeżyć przez 3 dni? Youtuberzy z kanału POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka postanowili sprawdzić jakie zakupy będą mogli kupić za wygrane zdrapki oraz czy dadzą radę kupić wystarczająco dużo jedzenia na 3 dni. Okazało się, że zdrapki pozwalają przeżyć.

Pieniądze, jakie można wygrać na zdrapkach, potrafią być niekiedy bardzo wysokie. Z tego co mówił jeden z prowadzących kanał Youtube POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka na YouTube, skąd pochodzą powyższe kadry, jedna ze zdrapek w punkcie, w którym je kupował, mogła dać wygraną w wysokości 207 tysięcy złotych. Nie są to małe pieniądze, jednak szansa na wygraną z pewnością jest niewielka.

Wyzwanie jednego z nich polega na przeżyciu przez 3 dni za pieniądze wygrane na zdrapkach. Każdego dnia zdrapywano jeden zestaw zdrapek za około 50 złotych. Ile wyniosły wygrane sumy?

Pieniądze potrzebne na 3 dni życia

Pierwszego dnia udało mu się wygrać 28 złotych. Za te pieniądze kupił dwie duże mrożone pizzę, sok owocowy, piwo, ketchup oraz słodycze. Jedna pizza ważyła około 1 kilograma, więc bez żadnych problemów mógł się najeść nawet jedną połową.

Trzeba jednak przyznać, że jakość zakupionego przez niego jedzenia pozostawia wiele do życzenia. Mężczyzna zaopatrzył się w wysoko przetworzoną żywność oraz mnóstwo słodyczy, a takie połączenie nie tworzy zdrowej i zbilansowanej diety. Warto także pamiętać, że stracił na zdrapkach 22 złote, a więc nie jest to pozytywny wynik.

Ukradły w sklepie jedzenie dla dzieci. Policjant zamiast je karać, wręczył coś niezwykłegoUkradły w sklepie jedzenie dla dzieci. Policjant zamiast je karać, wręczył coś niezwykłegoCzytaj dalej

Drugiego dnia ze zdrapek za 50 złotych wygrał jedynie 18 złotych. Tego dnia postanowił kupić piwo, zupkę chińską, puszkę czerwonej fasoli, butelkę wody mineralnej, łososia wędzonego na gorąco, batonika oraz dwie kajzerki. To kolejny raz, kiedy mężczyzna nie jest głodny, lecz jego menu nie jest zdrowe.

Mnóstwo cukru i tłuszczu z zupek chińskich oraz batoników, a także tłusty i tani łosoś. To wszystko zalane piwem - niestety, taka dieta na dłuższą metę jest bardzo niezdrowa i ryzykowna, ponieważ otyłość, cukrzyca czy problemy z układem krwionośnym mogą nastąpić bardzo szybko.

3 dzień wyglądał zupełnie inaczej. Choć ze zdrapek za 50 złotych wygrał 22 złotych, to postanowił podwyższyć poprzeczkę. Cały dzień miał spędzić jedząc lody. Z pozoru takie wyzwanie brzmi jak świetna zabawa, jednak mnóstwo cukru szybko zamula, a ich dalsze jedzenie nie jest przyjemne.

Podsumowując, choć ze zdrapek da się przetrwać przez 3 dni, tak szansa na dużą wygraną, która przewyższy koszt zakupu zdrapek, jest wyjątkowo nikła. Znacznie rozważniej jest wydać pieniądze przeznaczone na zdrapki na jedzenie - wtedy nie generowana jest żadna strata.

Poszukujesz więcej ciekawych wiadomości ze świata gastronomii? W tym artykule piszemy o godzinach dla seniorów. Tutaj wyjawiamy triki Darii Ładochy na najlepszą lasagnę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: POBITE GARY - kuchnia z przymrużeniem języka na YouTube

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł