sprzedawali jedzenie do utylizacji za mniejsze pieniądzepixabay.com/ivabalk

Sprzedawali emerytom przeterminowane, wielokrotnie tańsze jedzenie i leki. Skandal w polskiej miejscowości został wykryty

Pieniądze są sporym problemem dla osób na emeryturze. Niskie świadczenia, małe oszczędności, a trzeba kupić jedzenie i leki. Oni znaleźli sposób na tańsze produkty.

Pieniądze na jedzenie, leki i inne środki pierwszej potrzeby powinny znaleźć się zawsze. Niestety, duża liczba ludzi musi kombinować. Efekty szukania tańszych zamienników są opłakane.

Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisówLidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisówCzytaj dalej

Pieniądze problemem nie do przeskoczenia

Warszawski bazar Olimpia był miejscem, w którym ludzie bez odpowiedniego zaplecza finansowego kupowali przecenione leki i jedzenie. Nie był w żadnym wypadku legalnym miejscem do obrotu takimi produktami, jednak kwitł tam nielegalny handel. Większość klientów stanowili emeryci, których zwyczajnie nie stać na drogie sklepy i apteki.

Kupowanie produktów w takich miejscach jest wysoce niebezpieczne. Przeterminowane mięso stanowi wielkie zagrożenie, z uwagi na możliwość zatrucia, a przeterminowane leki mogą nas nawet zabić. Tym bardziej, kiedy leczymy się na własną rękę, bez wiedzy lekarza. Surowe mięso leżało w kartonach na straganach, nawet z tygodniowym przeterminowaniem. Na targu można było kupić na przykład tatara z cebulką za 2 zł. Produkt był przeterminowany o 7 dni. Sprzedawcy odbierali je z zakładów utylizacji i zabierali na bazar.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne

2. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają

- Środki spożywcze oznakowane terminem przydatności do spożycia mogą się znajdować w obrocie tylko do tej daty - objaśnia Izabela Zielińska z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. Po interwencji służb, które potwierdziły, że proceder ma miejsce obrót nielegalnymi, niebezpiecznymi towarami został ukrócony.

Najlepsze newsy:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Dagmara Kaźmierska jest bardzo szczęśliwa. Plotki o ciąży w „Królowych życia” potwierdziły się
  3. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
  4. Odżywka za 50 groszy sprawia, że kwiaty rosną jak szalone. Masz ją w kuchni
  5. Jest ich 7. Na wszystkie siedem pomaga sok z kiszonej kapusty
  6. GIS ostrzega. Na rynek trafiła niebezpieczna substancja, która może uszkodzić mózg i doprowadzić do śmierci

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł