Pieniądzepixabay.com/PhotoMIX-Company; pixabay.com/Mittmac

Postanowił spróbować czy da się przeżyć tydzień mając na jedzenie 100 zł. Została mu reszta

Pieniądze, które dotychczas przeznaczaliśmy na zakupy spożywcze, mogą w tym roku nie wystarczyć. W 2021 wprowadzono podwyżki, które znacząco wpłyną na nasze codzienne wydatki. Pewien youtuber postanowił sprawdzić, czy da radę przeżyć mając jedynie 100 zł na kupowanie jedzenia przez tydzień. Wszystko opublikował w swoim filmie, podkreślając, że zostało mu nawet 8 zł reszty.

Pieniądze, które wydawaliśmy dotychczas, mogą nam nie wystarczyć. Wielu obawia się tego tuż po wejściu w życie najnowszych podatków.W tym artykule pisaliśmy na temat produktów, których cena wzrosła wraz z nowym rokiem.

Tutaj znajdziecie informacje na temat eksperymentu Faktu, który sprawdził, jak zmieniła się cena zakupów w tym roku i jak podwyżki wyglądają w praktyce. Teraz przyszedł czas na eksperyment innej kategorii.Youtuber postanowił sprawdzić, czy jesteśmy w stanie przeżyć tydzień za 100 zł, przy obecnych cenach w sklepie.

Całe przedsięwzięcie zostało uwiecznione oraz zamieszczone w formie filmu na platformie YouTube. W związku z nieustannym wzrostem cen zastanawiamy się, czy wypłata okaże się wystarczająca. Wyniki eksperymentu youtubera mogą zadziwić.

Pieniądze, jakie poświęcił na tygodniowe zakupy

Robiąc zakupy, mężczyzna brał pod uwagę, obowiązujące w sklepach promocje. Jak mówi, aplikacja dostępna na smartfona pozwoliła mu śledzić wszystkie gazetki, dostępne w najbardziej znanych sieciach handlowych. Ta praktyka pozwoliła mu na zakup większej ilości produktów.

Dowiesz się po co pakują mięso w Dowiesz się po co pakują mięso w "higieniczne wkładki" i nigdy go nie kupisz. Mogą zmylić klientaCzytaj dalej

Po obliczeniu wyszło około 13 złotych na jeden dzień. To wynik przy założeniu, że youtber będzie spożywał przez tydzień 3 posiłki dziennie. Dieta była zbilansowana, a co więcej opierała się na 2000 kcal dziennie. Mężczyzna nie chodził głodny, a co najważniejsze, posiłki były smaczne i pożywne.

Lista zakupów prezentowała się następująco:

  • Jajka,
  • 2 chleby,
  • Bułki,
  • Jabłka,
  • Śmietana,
  • Jogurt,
  • szynka,
  • Pierś z kurczaka,
  • Włoszczyzna,
  • 3 twarogi,
  • Pomidory,
  • Papryka,
  • Cebula,
  • Ziemniaki,
  • Ryż,
  • Makaron,
  • Pomidory w puszcze,
  • Ćwiartka z kurczaka,
  • Mleko,
  • Banan,
  • Mąka,
  • Płatki górskie,
  • Czosnek,
  • Kluski drożdżowe.

Warto zaznaczyć, że za te zakupy zapłacił 92 zł. Co więcej, zostało mu produktów na trochę dłużej niż zamierzone 7 dni.

Jak wyglądał jadłospis w trakcie eksperymentu?

Pierwszego dnia youtuber postawił na śniadanie, składające się z serka wiejskiego, 3 kromek chleba oraz połowy pomidora. Na obiad podał rosół z makaronem, ryż z kurczakiem oraz mizerię z ogórka i pomidora. Na kolację zaserwował sobie chleb w jajku (4 kromki chleba oraz 2 jajka). Za dzienny jadłospis zapłacił 16,47 zł.Drugiego dnia śniadanie składało się z 3 kanapek z pomidorem i szynką. Obiad wyglądał następująco: rosół z makaronem oraz spaghetti. Na kolacje zjadł ponownie makaron, jednak tym razem z twarogiem i cynamonem. Równowartość jadłospisu to 14,55 zł.

Trzeciego dnia na śniadanie podano jajecznicę z 3 jajek z szynką i 3 kromkami chleba. W ramach obiadu ponownie zupa tym razem pomidorowa oraz naleśniki z twarogiem. Kolacja składała się z jajka na twardo i 3 kromek chleba. Równowartość posiłków to 12,24 zł. Czwartego dnia na śniadanie zjadł 3 kromki chleba z 2 parówkami, ogórkiem i pomidorem. W ramach obiadu wykorzystał resztę pomidorowej, a do tego podał wątróbkę z ziemniakami. Na kolację przygotował twaróg ze śmietaną i warzywami. Za te posiłki zapłacił jedynie 9,75 zł.

Piątego dnia przyszedł czas na 2 jajka na miękko oraz 3 kromki chleba w ramach śniadania. Obiad składał się z placków ziemniaczanych ze śmietaną. Na kolację zaserwował sobie leczo. Cena tych posiłków to 12,70 zł.Szóstego dnia na śniadanie były płatki owsiane z jabłkiem i bananem, na obiad udko z kurczaka i ziemniaki, a na kolację kluski na parze z jogurtem. Tutaj jadłospis wypadł najtaniej. Zapłacił za niego jedynie 8,91 zł.Ostatniego dnia ponownie postawił na owsiankę z bananem, a na obiad na 2 burgery. Kolacja składała się z 2 parówek, jajka oraz 3 kromek chleba. Wartość tych dań to 10,68 zł.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: kobieceinspiracje.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł