Pieniądze wywołały straszliwe konsekwencjeFlickr / licencja: CC 2.0, mediaphotos, Getty Images Signature

46-latka chciała zapłacić za zakupy spożywcze i podała 100 zł. Kasjer spojrzał na banknot, zbladł i od razu wezwał policję

Kiedy dała mu pieniądze za zakupy, kasjer szybko wyczuł, że sytuacja wymyka się spod kontroli. Natychmiast wezwał policję, a cała sprawa jest bardzo poważna. Kobiecie grożą ogromne konsekwencje.

Pieniądze dla wielu ludzi są bardzo istotne - to właśnie za nie można kupić jedzenie czy inne produkty konieczne do życia. 46-latka postanowiła wyjść na zakupy, za które chciała zapłacić tak jak zawsze. Kasjer miał jednak czujne oko, co pozwoliło szybko wezwać mu policję.

Czujesz pierwsze objawy przeziębienia: kaszel i osłabienie? O poranku na czczo wypij pół szklanki soku, poprawę zauważysz natychmiastCzujesz pierwsze objawy przeziębienia: kaszel i osłabienie? O poranku na czczo wypij pół szklanki soku, poprawę zauważysz natychmiastCzytaj dalej

Pieniądze mogą sprawić, że kobieta będzie srogo ukarana

Mówi się, że praca kasjera jest banalnie prosta. Wystarczy w końcu przekładać produkty, naliczać je na kasę, przyjmować pieniądze i wydawać resztę, prawda? Jednak ci, którzy faktycznie wykonują ten zawód wiedzą, że faktyczny stan jest zupełnie inny.

To często na nich leży ciężar zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa. Choć w dużych sklepach zawsze są ochroniarze, to niewielkie sklepy osiedlowe nie mogą sobie na nich pozwolić. Wtedy kasjer musi zachować najwyższą czujność i doglądać klientów, którzy wyglądają lub zachowują się podejrzanie.

W takiej sytuacji został postawiony pracownik jednego ze sklepów w Jastrowie, niewielkim miasteczku w województwie Wielkopolskim. Do lokalu weszła 46-latka, która, tak jak zawsze, chciała zrobić na spokojnie swoje sprawunki. Dopiero przy kasie straszliwa prawda wyszła na jaw.

Gdy kobieta płaciła za swój towar, podała pracownikowi 100-złotowy banknot. Choć z początku kasjer prawdopodobnie niczego nie zauważył, szybko zorientował się, że coś tutaj nie gra. Przyjrzał się pieniądzom i natychmiast zadzwonił po funkcjonariuszy policji. Jego oskarżenia są bardzo poważne.

Dzisiaj grzeje:

  1. Przepis Anny Lewandowskiej na pyszne domowe gołąbki zaskakuje. Wszystko za sprawą 1 składnika, który dopełnia ich smak
  2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje prawdziwa legenda, ogromna strata dla wszystkich odwiedzających Podhale
  3. Jesienna surówka, której nikt się nie oprze. 3 składniki zrobią furorę wśród gości

Kiedy policjanci przybili na miejsce, zabezpieczyli podejrzany banknot. Szybko stwierdzili, że nominał nie jest w żadnym wypadku legalny.

- Mundurowi zatrzymali 46-latkę. Funkcjonariusze zabezpieczyli fałszywy 100-złotowy banknot, którym kobieta chciała zapłacić za towar. Ponadto zauważyli, że "wyróżniająca" się stuzłotówka została niechlujnie wycięta. Podczas przeszukania mieszkania 46-latki policjanci ujawnili kolejne 2 fałszywe banknoty o nominale 100 złotych - wyjaśnia podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w Złotowie.

Za wprowadzenie do obiegu podrobionych pieniędzy przewidziane są bardzo duże konsekwencję. Kobiecie przedstawiono zarzuty, za które grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności. Trzeba przyznać, że gdyby nie czujność kasjera, klientka mogła wykorzystać kolejne podrobione pieniądze w innym sklepie.

Nie wiadomo jednak, czy podejrzana miała świadomość, że fundusze, którymi dysponowała, są podrobione. Sprawę tą rozstrzygnie dopiero sąd.

Najszybszy chleb na świecie bez drożdży, zakwasu i wyrastania. Zastosuj jeden trick, a przygotujesz go w 40 minutNajszybszy chleb na świecie bez drożdży, zakwasu i wyrastania. Zastosuj jeden trick, a przygotujesz go w 40 minutCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Andrzej Duda wygłosił pilne orędzie do wszystkich Polaków. Padła szokująca obietnica
  2. Tylko u nas: znaczące wydarzenie w życiu Pawła. Jego uśmiech mówi wszystko
  3. Placki ziemniaczane bez smażenia? Smakują jeszcze lepiej niż z patelni, wystarczy zastosować 1 trik
  4. Zmiksuj sok z cytryny z 2 składnikami. Nie ma lepszego naturalnego lekarstwa na migrenę
  5. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na kotlety po lwowsku jest absolutnym hitem
  6. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor
  7. W Karpatach znaleziono najstarszy żyjący gatunek ryby. Naukowcy nie mogą uwierzyć

Źródło: epoznan.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł