Pieniądze były potrzebne natychmiastFacebook / @RurkiZWiatraka

Błagali ludzi o pomoc, ledwo wiązali koniec z końcem. Teraz zwyczajnie dziękują, klienci uratowali kultową restaurację niezwykłą akcją

Pieniądze potrzebne do prowadzenia restauracji są niekiedy barierą nie do przeskoczenia. Kultowa restauracja, sprzedająca rurki z bitą śmietaną od 1958 roku, stanęła w obliczu potężnego kryzysu, co spowodowało, że w sieci zamieszczony został apel chwytający za serce. Okazuje się, że nie został on bez odpowiedzi - udało się uratować uwielbiany lokal dzięki mobilizacji wspaniałych klientów.

Pieniądze są obecnie kluczem do przetrwania dla wielu gastronomii. Problemy w całym kraju, które spowodowane są pandemią i obostrzeniami, sprawiają, że nie każdy właściciel może utrzymać się na powierzchni. W takiej sytuacji znalazła się niewielka cukiernia, którą Warszawiacy odwiedzają od pokoleń. Na szczęście klientom udało się jej pomóc.

Dzięki mobilizacji dobrych ludzi, udało się sprzedać rekordową ilość pysznych rurek z kremem, a sami właściciele nie mogli uwierzyć własnym oczom, patrząc na kolejkę ustawiającą się przed ich lokalem.

Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaSmakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzinaCzytaj dalej

Pieniądze kurczyły się w zastraszającym tempie - klienci ruszyli na pomoc

Rurki z kremem są łakociem, które wywołują ukłucie nostalgii u każdego, kto zajadał się nimi w dzieciństwie. Warszawski lokal, który znajduje się przy Rondzie Wiatraczna, od 1958 roku nieprzerwanie oferuje je chętnym Polakom. Nierzadko lokal uwielbiają całe rodziny, które wieloma pokoleniami odwiedzają go w czasie spacerów.

Niestety, niewielka rodzinna cukiernia Rurki z Wiatraka nie mogła poradzić sobie z pandemią. Spore zadłużenia i brak klientów powodowały, że mały biznes był na skraju bankructwa. Wystarczył jednak jeden wpis na Facebooku, aby odmienić los. Klienci stanęli na wysokości zadania i uratowali zakład w niesamowity sposób.

Właściciel Piotr Przewłocki postanowił napisać post na Facebooku, w którym tłumaczy obecną sytuację. Mężczyzna nie ukrywa, że ma spore zaległości u właściciela lokalu, ZUS-u oraz skarbówki. Miał nadzieję, że tej jesieni uda mu się odbić i ponownie wyjść na prostą. - Wiosenny lockdown nas zaskoczył. Przychody spadły do zera. Pomoc z tarczy antykryzysowej, łącznie 11 tys. zł, to była kropla w morzu potrzeb. Zatrudniam trzy osoby, muszę opłacić rynkowy czynsz - mówi w rozmowie z Faktem Przewłocki.

Dzisiaj grzeje:

  1. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  2. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
  3. Smakuje jak rozpływający się w ustach batonik, a wygląda jeszcze lepiej. Ciasto Kinder Bueno zrobisz błyskawicznie, bez pieczenia a efekt pochwali cała rodzina

W swoim apelu nie prosił jednak o pieniądze. Jak sam mówi, nie jest to jego styl. Zamiast tego zaprosił wszystkich na miejsce, aby kupili rurkę z kremem. Odzew, z jakim spotkał się Przewłocki, przeszedł jego najśmielsze marzenia. Przed cukiernią zaczęła ustawiać się kolejka Warszawiaków. Ludzi było tak wielu, że miała ona długość kilkuset metrów.

- W trzy dni sprzedaliśmy tyle, co normalnie w miesiąc. Ludzie przyszli, by nam pomóc. Przecież rurki to nie jest towar pierwszej potrzeby, a oni stali kilka godzin w kolejce. To było niesamowite - opowiada dla Faktu z zachwytem właściciel. Wyjawił, że w kilka dni sprzedał cały zapas rurek. Jak wyglądała wiadomość, która wywołała tak wielką reakcję?

- Przetrwaliśmy okropne czasy PRLu, byliście z nami, kiedy zmieniał się ustrój, zaznaczaliście, że jesteśmy dla Was ważni. Kilka lat temu, kiedy zawisło nad nami widmo wyburzenia pawilonów, walczyliście o nas jak lwy i udało się wszystko odroczyć. Dziś też prosimy o pomoc - tymi słowami zaczyna się wiadomość na oficjalnym profilu Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna, która tak bardzo zadziałała na ludzi.

- Jesteśmy przygotowani by zawinąć Wam rurki w zgrabne paczki, byście mogli rozkoszować się nimi w domu. Gofry pakujemy w pojemniki żeby dotarły bezpiecznie do domu czy samochodu, bo przecież tam wolno jeść. Prosimy o pomoc, bo przyszłość jawi nam się w czarnych barwach! - napisano na zakończenie w poście.

Chętnych jest tak wielu, że postanowiono wprowadzić limit 10 rurek na osobę. Dzięki temu znacznie więcej ludzi ma szansę na posmakowanie tej warszawskiej legendy. Rurki od samego początku do końca przygotowywane są ręcznie i na miejscu, co sprawia, że niewielka firma nie jest w stanie nadążyć z setkami klientów dziennie.

Każdy, kto pojawił się na miejscu po apelu cukierni, dołożył swoją cegiełkę w ramach pomocy. Choć Przewłocki mówi dla Faktu, że uzna biznes za uratowany, gdy spłaci wszystko, już teraz można mówić o wielkim sukcesie. Jego marzeniem jest otworzyć sieć punktów z rurkami, czego zdecydowanie mu życzymy.

Stała spokojnie w kuchni, gdy nagle powietrze przeciął wielki huk. Spojrzała na słoik z ogórkami i zamarłaStała spokojnie w kuchni, gdy nagle powietrze przeciął wielki huk. Spojrzała na słoik z ogórkami i zamarłaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Polsat: Minister Zdrowia chce zaszczepić dziesiątki milionów Polaków. W internecie zawrzało
  2. Oddała dziecko do adopcji. 45 lat później jeden telefon sprawił, że nie potrafiła myśleć już o niczym innym
  3. Gessler wytknęła Polakom, że nie umieją ugotować rosołu, schabowych i barszczu. Najgorsze błędy popełniamy zdaniem Magdy w doborze produktów
  4. Przepis na zniewalająco puszysty sernik z wiaderka. Nigdy nie opada, zawsze się udaje
  5. Pij pół szklanki przez 7 dni, najlepiej wieczorem. Sok z kiszonych ogórków jest źródłem zdrowia, efekty kuracji olśniewają
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP

Źródło: fakt.pl, facebook.com/Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł