Robert Lewandowski z rodzinąInstagram/_rl9

Instytucja państwowa wsparła Lewandowskiego 41 mln zł na budowę restauracji. Ma jej zazdrościć cały świat

Pieniądze wyłożone na tę restaurację są kosmiczne. Nadzieje na stworzenie unikatowego obiektu jeszcze większe. Ogromne przedsięwzięcie już samego etapu projektu, zachwyciło Roberta Lewandowskiego.

Pieniądze włożone w projekt innowacyjnej restauracji to łącznie niemal 71 milionów złotych, z czego niemal 41 milionów zostało dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a pozostała kwota pochodzi od inwestorów. Jednym z najbardziej znanych inwestorów jest Robert Lewandowski, któremu ponoć obejrzeniu projektu niezwykłej restauracji aż zaświeciły się oczy. Obiekt, którego budowa może potrwać nawet latami ma przyciągnąć tłumy turystów oraz stać się międzynarodową sensacją. W Polsce nie znajdziemy niczego podobnego.

Magda Gessler przekazała smutną informację. Jej partner lekarz niestety nie może liczyć na wsparcieMagda Gessler przekazała smutną informację. Jej partner lekarz niestety nie może liczyć na wsparcieCzytaj dalej

Pieniądze w tej inwestycji nie są największym problemem

Każde wielkie przedsięwzięcie to przede wszystkim nowe miejsca pracy oraz perspektywy dla danego regionu. Restauracja, której udziałowcem jest Robert Lewandowski, będzie mieściła się na Mazurach - w Giżycku. Pomysłodawcy oczekują, że nie tylko turyści tłumnie zjawią w tym rejonie, ale także inni inwestorzy, a innowacyjna restauracja pobudzi gospodarkę. Restauracja na nosić przyjemną nazwę "Wodny świat" i to właśnie z tymi wodnymi konotacjami jest najwięcej potencjalnych problemów.

Restauracja będzie zbudowana na jeziorze, a dokładnie na platformie podtrzymywanej przez filary. Stworzenie konstrukcji, która utrzyma wielkie budynki oraz rzesze turystów jest prawdziwym wyzwaniem dla inżynierii. Jednak jak zapewnia burmistrz Giżycka - firma zajmująca się inwestycją posiada wieloletnie doświadczenie w podobnych projektach. Pierwsze prace na terenie przyszłej restauracji mają rozpocząć się już na początku września.

Dzisiaj grzeje:

  1. Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomoc
  2. Niemcy poskarżyli się na Polskę. Możemy znaleźć się w sporych tarapatach

Restauracja, która zadziwi świat

"Wodny świat" nie będzie jedynie miejscem do spożywania posiłków. Wokół głównej restauracji ma stać szereg innym budowli, kojarzących się z wodą. Wśród nich znajdziemy na przykład Osadę Żeglarza, która będzie przystanią ze wszelkiego rodzaju rozrywkami wodnymi. W samej restauracji będziemy mieli możliwość zamówienia dań bazujących na świeżych rybach, a także otrzymamy możliwość samodzielnego ich przyrządzenia. Teren ma stać się rajem dla każdego wielbiciela wodnych rozrywek oraz spragnionych wrażeń rodzin z dziećmi.

Najlepsze newsy:

  1. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję
  2. Stało się. Unia Europejska proponuje zamknięcie granic dla niektórych państw. W wielu regionach sytuacja jest niepokojąca
  3. Wygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyć
  4. Przyrządzając fasolkę szparagową, zawsze pamiętaj o 2 zasadach. Jeśli je zignorujesz, skutki mogą być opłakane
  5. Zaczęła wlewać w siebie wodę po ogórkach kiszonych. Siódmego dnia z jej ciałem wydarzyło się niemożliwe
  6. Nowe informacje ws. kibiców w Polsce wyszły na jaw. Już niedługo więcej osób na meczach, wiemy ile

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł