Pieniądze: kasjer nie ma wydać reszty? Pamiętaj o 1 rzeczyYouTube.com/ TuŁódź

Usłyszałeś od kasjera prośbę o drobne, bo nie ma jak wydać reszty? Prawie nikt nie wie 1 ważnej rzeczy

Pieniądze są zawsze tematem kontrowersyjnym. Szczególnie w sytuacji, kiedy kasjer nie ma jak wydać reszty. Czy ma prawny obowiązek wydać resztę?

Pieniądze w kasie fiskalnej w sklepie nie są nieskończonym surowcem. Wielu klientów uważa, że kasjer ma obowiązek wydać resztę. Okazuje się, że jest całkowicie na odwrót.

Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanieLiść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanieCzytaj dalej

Pieniądze w kasie szybko się kończą

Legendarny tekst słyszymy praktycznie codziennie. "Mogę być winna grosika?" Nie jest spowodowany chęcią dodatkowego zarobku. Najczęściej, kasjer po prostu nie ma jak wydać. Wtedy wielu klientów reaguje agresją. Wykłócają się, że sklep ma obowiązek trzymać należną resztę. Niestety, wyżywają się wtedy na niewinnych kasjerach, którzy oczywiście nie odpowiadają za zasób drobnych nominałów czy generalną politykę zarządzania pieniędzmi.

Wbrew pozorom, kasjer nie ma obowiązku wydania reszty. W Polskim prawie nie ma żadnego zapisu, jakoby pracownik sklepu był zobowiązany do tego. Mało kto tak naprawdę dokładnie wie jak wygląda wszystko od strony prawnej. Co więcej, zgodnie z prawem klient musi być przygotowany na zakupy i mieć dokładnie odliczoną kwotę. Jeśli pracownik nie może wydać ponieważ zabrakło drobnych, może odmówić zakupów klientowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Napój, który kupują prawie wszyscy jest trucizną wyniszczającą organizm. Konsekwencje są bolesne

2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły

W takich sytuacjach robienie awantury jest nie na miejscu. Nic w taki sposób nie rozwiążemy, jedynie wprowadzimy chaos, więcej pracy i wydłużymy kolejkę i zakupy dla reszty klientów. Bądźmy dla siebie mili, poprośmy kogoś o rozmienienie lub zrezygnujmy z płatności gotówką i zapłaćmy kartą. Wtedy nie musimy martwić się o żadne drobne.

Najlepsze newsy:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  3. Polski sprzedawca ogórków kiszonych przeciera oczy. Epidemia zmieniła wszystko
  4. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom
  5. Bogactwo prozdrowotnych właściwości soku z kapusty przebija się do organizmu błyskawicznie. Pomaga na mnóstwo rzeczy
  6. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom

Następny artykuł