Pieniądze mogą być ogromnefacebook.com/beMuke, pixabay/Fz

Olbrzymie kary pieniężne za bagatelizowanie godzin dla seniorów. Jest nowa zasada, na co trzeba zwrócić uwagę?

Olbrzymie pieniądze zapłacą ludzie, którzy zbagatelizują godziny dla seniorów. Wprowadzona została zupełnie nowa zasada. Na co trzeba teraz zwrócić uwagę?

Trzeba się spodziewać, że duże pieniądze będą potrzebne na kary za nieprzestrzeganie godzin dla seniorów. Choć godziny te obowiązują ponownie od 15 października, tym razem obowiązuje zupełnie nowa zasada.

Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówNiemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słówCzytaj dalej

Pieniądze w ramach kary mogą być naprawdę ogromne, lepiej uważać

Godziny dla seniora były w naszym kraju już wcześniej. Kilka miesięcy temu ludzie poniżej 65 roku życia także nie mogli zrobić zakupów w wyznaczonych godzinach. Wtedy groziły za to spore kary, teraz jest dokładnie tak samo.

Od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 12 sklepy działają na wyłączność tylko dla seniorów. Takie rozwiązanie ma zmniejszyć ryzyko zakażenia się przez starszych ludzi, którzy ryzykują w obecnych czasach największą stawkę.

Wszystko z powodu ich bardzo ciężkiego przechodzenia choroby. Największy odsetek śmiertelności jest właśnie u ludzi w podeszłym wieku, więc państwo próbuje wszystkiego, by ograniczyć transmisje pandemii. Niestety, z dnia na dzień liczba zakażonych wzrasta, co niepokoi praktycznie każdego.

Choć kilka miesięcy temu godziny dla seniora obowiązywały ludzi powyżej 65 roku, teraz jest inaczej, wprowadzono nową zasadę. Próg wiekowy został obniżony do 60 lat, a każda osoba, która nie zastosuje się i zrobi zakupy, ryzykuje ogromną karą finansową.

Dzisiaj grzeje:

  1. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos
  2. Jolanta Kwaśniewska jest załamana, "Do samego końca miałam nadzieję". A jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach

Za złamanie obostrzenia można zostać ukaranym grzywną w wysokości 500 złotych przez funkcjonariuszy policji. Niestety, to nie jest wszystko. Jeśli policjanci zgłoszą sprawę do sanepidu, urzędnicy mogą obarczyć łamiącego prawo znacznie większą karą.

Inspektorat sanitarny ma bowiem prawo nakazania zapłaty 10 tysięcy złotych, a jeśli uzna, że człowiek wyjątkowo nie spełnia zaleceń, nie chce się dostosować, notorycznie ignoruje reżim sanitarny - wtedy grozi nawet 30 tysięcy złotych.

Godziny dla seniorów obowiązują w między innymi, sklepach spożywczych, drogeriach czy aptekach. Jeśli jednak istnieje zagrożenie życia, można zrobić zakupy w tym czasie nie mając powyżej 60 lat.

Pamiętajcie, aby będąc w sklepie nosić maseczki zasłaniające usta i nos, korzystać z żeli antybakteryjnych i unikać kontaktu z drugim człowiekiem. Warto także zachować minimalnie 2 metrowy dystans.

Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną nocWyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną nocCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Odbierzesz tylko SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem będziesz tego długo żałować
  2. Druzgocące wieści z "Rolnik szuka żony". Śmierć przyszła zbyt szybko, ciężka żałoba ulubionej postaci wciąż trwa
  3. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda
  4. Piorunująco skuteczne naturalne lekarstwo z buraków. Działa przeciw zaparciom i wspomaga jelito grube
  5. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą
  6. To już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidową
  7. Magda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentować

Źródło: zycie.news

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł