Pieniądze stały się powodem zmiany decyzjifacebook.com/SklepikSzkolnyPanaKazia

Pilna zmiana w restrykcjach. Pod osłoną nocy poprawiono 1 z najbardziej kontrowersyjnych zakazów dot. robienia zakupów

Pieniądze pozwalają zakupić wszelkie najpotrzebniejsze produkty. Niedawno wprowadzone restrykcje doczekały się już ogromnej zmiany. Wszystko z powodu 1 kontrowersyjnego zakazu.

Każdy klient, który idzie robić zakupy, musi mieć przy sobie pieniądze. Bez nich nie będzie w stanie zapłacić za towary, które chce posiadać. Jedno z niedawnych obostrzeń skutecznie powstrzymuje wielu klientów przed zakupami - wprowadzono właśnie poprawkę do kontrowersyjnego punktu.

Gessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osóbGessler wytknęła Polakom błąd w gotowaniu rosołu i zup. Popełnia go mnóstwo osóbCzytaj dalej

Pieniądze miały ogromne znaczenie w podjęciu decyzji

Z uwagi na szalejąca pandemię rząd próbuje wprowadzać rozporządzenia, które mają uratować zdrowie i życie obywateli. Nie z każdym jednak rozporządzeniem wszyscy się zgadzają - niektóre z nich wywołują na tyle duże kontrowersje, że wywierane były naciski na rządzących.

Jednym z nich są oczywiście godziny dla seniorów. Obowiązują one od 15 października w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie. Od poniedziałku do piątku między 10:00 a 12:00 obsłużeni zostaną tam wyłącznie klienci powyżej 60. roku życia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Co za odkrycie. Niestety, dzięki niemu gołąbki są tak dobre, że trzeba je zrobić, nawet jak ci się nie chce gotować
  2. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  3. Ogromna awantura w sklepie spożywczym. Rodzicom puściły nerwy, sprawą zajmie się sąd

Za niedostosowanie się do nakazów grozi 500 złotych mandatu, który wlepiony może zostać przez funkcjonariuszy policji. Jeśli jednak sprawa zostanie zgłoszona do sanepidu, niesforny obywatel zapłacić może nawet 30 tysięcy złotych.

Handlowcy od samego początku, kiedy podobne ograniczenia były wprowadzone na wiosnę, postulują o zniesienie lub zmianę zasad działania. Analitycy zauważyli duże spadki w ruchu w wielu placówkach handlowych pomiędzy godzinami wyłączonymi z normalnej sprzedaży, co przekłada się na spadek obrotów.

To nie jest jednak wszystko. Do tej pory rozporządzenie wyłączało z handlu sklepiki szkolne, w których z wiadomych powodów, praktycznie żaden senior i tak nie robiłby zakupów. Z wyłączeniem oczywiście nauczycieli powyżej 60 roku, jednak zdecydowaną większością klientów sklepików byli i są uczniowie.

Przełom dla handlowców

Jak czytamy na portalu RMF24: "W nocy rząd opublikował jednak nowe rozporządzenie. Zostało poprawione i napisano w nim wprost: godziny dla seniorów nie dotyczą sklepików szkolnych." Uczniowie uczący się stacjonarnie mogą więc ponownie robić zakupy pomiędzy godziną 10 a 12.

Warto dodać, że godziny dla seniorów nie obowiązują w sklepach odzieżowych, RTV i AGD, meblowych, a także budowlanych. Będąc więc na zakupach w takich miejscach nic nam nie grozi, trzeba jednak ciągle przestrzegać reżimu sanitarnego - zachowywać odstępy, dezynfekować dłonie i zasłaniać usta oraz nos.

Przewidziany został także wyjątek, który pozwala w nagłym wypadku zrobić zakupy w godzinach osobie poniżej 60 roku życia. "Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" przewiduje ustawa.

Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widokOtworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widokCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, zrobisz z nich kulinarne arcydzieło
  5. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
  6. Pierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorować
  7. Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy

Źródło: rmf24.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł