Pieniądze i oszustwo w sklepiePixabay / PhotoMIX-Company; Pixabay / Squirrel_photos

Wchodzili do sklepu, podawali banknot i wychodzili z resztą. Kasjer po spojrzeniu na pieniądze zbladł jak ściana

Idąc do sklepu większość z nas nastawia się, że wyda tam zarobione pieniądze. Niekiedy klienci starają się przechytrzyć sprzedawców. Kilku mężczyzn myślało, że oszustwo ujdzie im na sucho. Nie zdawali sobie sprawy, że są w błędzie.

Nie da się ukryć, że pieniądze najczęściej wydajemy w przeróżnych sklepach. Przeważnie większość z nas regularnie odwiedza supermarkety, w których zaopatrujemy się w produkty spożywcze. Niektórzy klienci decydują się na wykorzystanie nieuwagi kasjerów.

Porażające odkrycie młodej mamy, w jedzeniu dla malucha znalazła niewyobrażalną rzecz. Mogło skończyć się tragediąPorażające odkrycie młodej mamy, w jedzeniu dla malucha znalazła niewyobrażalną rzecz. Mogło skończyć się tragediąCzytaj dalej

Pieniądze, którymi płacili, wywołały nie lada konsternację

Pieniądze odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Pozwalają nam na zakup wszelkich niezbędnych produktów, takich jak jedzenie. W sklepach codziennie wiele osób dokonuje płatności gotówką. W związku z tym często czujność kasjerów jest uśpiona.

Pracownicy sklepów codziennie widzą pieniądze i niektórzy z nich mogą już nie zwracać uwagi na znajdujące się na nich detale. Okazję postanowiło wykorzystać czterech mężczyzn. Kiedy ich przewinienie wyszło na jaw, sprawą zajęła się policja. Co takiego zrobili?

Dawid L., Karol K., Filip W. oraz Andrzej A. zasiedli na ławie oskarżonych. Powodem były używane przez nich pieniądze, które stanowczo nie powinny zostać wykorzystane jako środek płatności. Zatrzymani mieszkańcy powiatu górowskiego płacili banknotami za drobne zakupy i otrzymywali resztą. Jaki istotny szczegół wyróżniał pieniądze, których używali?

Okazuje się, że mężczyźni do płatności wykorzystywali fałszywe pieniądze z napisem "falsyfikat". Przeważnie używa się ich jako rekwizytów. Większość z nas z pewnością zauważyłaby, że ma do czynienia z falsyfikatem. Jednak przez ręce pracowników sklepów codziennie przechodzi cała masa banknotów. W związku z tym kilku z nich nie zauważyła, że pieniądze są fałszywe. Ile razy mężczyźni oszukali kasjerów?

Dzisiaj grzeje:

  1. Co za odkrycie. Niestety, dzięki niemu gołąbki są tak dobre, że trzeba je zrobić, nawet jak ci się nie chce gotować
  2. Jak długo będzie trwała pandemia koronawirusa? Ekspert zdradził szczegóły. Mieszkańcy i turyści z całego świata czekają
  3. Surówkę z selera kochają duzi i mali, sekretem są rodzynki, którym nie da się oprzeć. Musisz spróbować choć raz

Fałszywe pieniądze i poważne zarzuty

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Nasze miasto Głogów, policja udowodniła mężczyznom co najmniej ośmiokrotne wykorzystanie fałszywych banknotów. Po raz pierwszy dokonali tego blisko rok temu na stacji benzynowej. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili sklepy spożywcze, kwiaciarnie i inne stacje.

Dwukrotnie podczas płatności zauważono, że pieniądze są fałszywe. Inni zorientowali się dopiero po fakcie. Mężczyźni zostali aresztowani. Ich zeznania znacząco się od siebie różniły. Niektórzy stwierdzali, że nie wiedzieli, iż pieniądze są fałszywe. Inni zrzucali odpowiedzialność na pozostałych. I jednego z mężczyzn podczas przeszukania odnaleziono narkotyki.

- W czasie przeszukań w mieszkaniu Dawida L. odnaleziono woreczki strunowe z zawartością suszu marihuany oraz metamfetaminy. Podejrzany przyznał, że narkotyki zakupił w Głogowie od przypadkowego mężczyzny i posiadał je na własny użytek - powiedziała Barbara Izbiańska, będąca Prokuratorem Rejonowym w Głogowie, przytaczana przez portal Nasze miasto Głogów.

Każdemu z mężczyzn grozi 10 lat więzienia. Dodatkowo ten, u którego znaleziono narkotyki może otrzymać dodatkowe 3 lata za posiadanie nielegalnych substancji. Nie da się ukryć, że fałszywe pieniądze przyniosły im więcej problemów niż pożytku. Policja ostrzega przed podobnymi próbami oszustwa. Warto dokładnie przyglądać się otrzymywanym banknotom.

Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzećCiasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzećCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
  2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
  3. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
  4. Przypaliła ulubione garnki w domu. Na szczęście okazało się, że w lodówce miała najlepszy z możliwych ratunek
  5. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
  6. Epidemię uda się niedługo opanować? Eksperci nie mają dobrych wieści
  7. Widzowie wściekli na ostatnie "Pytanie na śniadanie". Prowadzący bez skrupułów zamietli problem pod dywan

Źródło: Nasze miasto Głogów

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł