Pieniądze były ogromnecasanisaphoto, Getty Images Pro, Flickr/ Narodowy Bank Polski/(CC BY-ND 2.0)

Zjedli kolację w domu Gessler. Musieli za nią zapłacić kosmiczne pieniądze

Pieniądze, jakie zapłacili za wizytę na kolacji w domu Magdy Gessler były ogromne. Za wykwintną kolację, na której podano między innymi tort z kasztanów jadalnych, trzeba było zapłacić aż 50 tysięcy złotych. Odważylibyście się wydać taką sumę za możliwość zjedzenia dań Gessler w jej własnym domu?

Pieniądze jakie wydali goście Gessler są niewyobrażalne. Restauratorka bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiła do swojego domu gości specjalnych, którzy wylicytowali u niej wykwintną kolację. Na początku miała się ona odbyć w jej restauracji, lecz nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Z powodu pandemii i obostrzeń, lokale gastronomiczne mają mocno ograniczone funkcjonowanie. Mogą obsługiwać gości zamawiających na wynos lub odbierających posiłki, lecz obowiązuje je zakaz stacjonarnej sprzedaży. Dlatego Gessler postanowiła ugościć ich we własnym domu.

50 tysięcy złotych - takie pieniądze kosztowała kolacja

Z pewnością wielu fanów Magdy Gessler chciałoby spędzić z nią czas racząc się jej daniami i dyskutując na najróżniejsze tematy. Niestety niewielu może pochwalić się takim osiągnięciem - jednymi z takich osób są ludzie, którzy wygrali licytację zorganizowaną przez restauratorkę.

Mimo przeciwności losu, gwiazda TVN-u nie narzeka. Niedawno zorganizowała dobroczynną akcję, dzięki której seniorzy codziennie od 10.00 do 15.00 mogą otrzymać zupę za symboliczna kwotę 1 złotówki. Wystarczy, że stawią się w jej restauracji "U Fukiera".

Pilne i ważne. Nie tylko napoje będą kosztować fortunę, od nowego roku zdrożeją jajka, mięso i warzywaPilne i ważne. Nie tylko napoje będą kosztować fortunę, od nowego roku zdrożeją jajka, mięso i warzywaCzytaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prężnie się rozwija i każdego roku organizuje charytatywne licytację, z których zysk przechodzi na fundację WOŚP, zajmującą się pomocą najbardziej potrzebującym. Dlatego Magda Gessler wzięła w niej udział i wystawiła na licytację możliwość zjedzenia z nią wykwintnej kolacji.

Co o całej akcji mówi sama Gessler?

Jak czytamy na Pikio Magda Gessler przygotowała kilkanaście wyśmienitych dań, w czym pomógł jej syn Tadeusz. Na stole miał pojawić się między innymi tort z kasztanów czy całe mnóstwo owoców morza. W końcu szczęśliwiec zapłacił za tę kolację aż 50 tysięcy złotych. Za taką sumę można spodziewać się najznamienitszych dań i napojów.

Robię, co mogę. Ta kolacja, która odbędzie się w domu przez to, że jest COVID i nie ma możliwości zorganizowania jej w restauracji, będzie chyba ogromnym szczęściem dlatego, że niewiele osób zagląda do naszego domu i widzi, jak gotujemy. Jest to bardzo oryginalna forma podania kolacji. - mówiła Magda Gessler "Super Expressowi".

Chyba nikt nie spodziewa się, że zobaczy Magdę Gessler gotującą wigilijną kolację we własnym domu. Ale było warto - dla tak wspaniałych ludzi oddać siebie, swoją duszę, radość, żeby i oni byli szczęśliwi. Mam nadzieję, że tak się stanie - opowiadała Magda Gessler w rozmowie z „Super Expressem”.

Poszukujesz więcej ciekawostek ze świata gastronomii? Sprawdź inne nasze teksty, takie jak ten - wyjawiamy w nim ceny w sklepie ojca Rydzyka. Tutaj z kolei tłumaczymy błąd, jaki popełnia praktycznie każdy pijąc kawę.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: pikio.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł