Pieniądze, lockdown i gastronomiaPixabay / HubertPhotographer; Pixabay / kaboompics

Nieoficjalne: podali konkretną datę wprowadzenia znowu lockdownu, "armagedon zdrowotny", dla branży gastronomicznej to katastrofa

Nie da się ukryć, że w każdym biznesie największą rolę odgrywają pieniądze. W ostatnim czasie branża gastronomiczna została objęta obostrzeniami, które można uznać za ogromny cios. Tym razem pojawiają się głosy, że może być znacznie gorzej.

Pieniądze stają się coraz większym problemem dla branż objętych obostrzeniami. Należy do nich między innymi ta bliska sercu każdego smakosza. Restauracje i inne lokale gastronomiczne nie mogą aktualnie gościć klientów. Czy będzie jeszcze gorzej?

Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnejUjawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnejCzytaj dalej

Lockdown, pieniądze i gastronomia

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze są niezbędne do godnego życia. W dobie kryzysu spowodowanego przez pandemię wiele działalności gospodarczych znalazło się w sporych problemach finansowych. Okazuje się, że wkrótce możemy mieć powtórkę wiosennych obostrzeń.

Już teraz branża gastronomiczna zarabia znacznie mniejsze pieniądze. Lokale zamknięte dla gości i sprzedaż wyłącznie w formie dostawy, mocno uszczupla dochody. Niedawno wspominaliśmy o tym jak radzi sobie restauracja Magdy Gessler. Jednak wkrótce rząd może podjąć znacznie radykalniejsze kroki.

Zgodnie z doniesieniami portalu WP Wiadomości, póki co rząd nie podjął jeszcze decyzji o wprowadzeniu pełnego lockdownu. Jednak ten scenariusz nie jest wykluczony. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią. Minister zdrowia rekomenduje takie rozwiązanie przy przekroczeniu 20 tysięcy zachorowań dziennie.

Nie da się ukryć, że taka decyzja wpłynęłaby negatywnie na branżę gastronomiczną oraz wiele innych. Pieniądze mogą wówczas okazać się niewystarczające nawet na podstawowe opłaty związane z prowadzeniem działalności. Aktualnie wiele zależy od tego jak będziemy się zachowywać i czy będziemy przestrzegali wytycznych dotyczących bezpieczeństwa.

- Jeśli nie zrewidujemy naszych zachowań, będziemy mieć armagedon zdrowotny - wyjaśnił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski, przytaczany przez portal Business Insider. Kiedy może nastąpić ponownie zamknięcie gospodarki?

Dzisiaj grzeje:

  1. Niedopuszczalna w TVP sytuacja. Prowadzący Pytanie na Śniadanie pobladli widząc co ratownik medyczny wyjmuje, program z poradami kulinarnymi przejdzie do historii
  2. Kolejne zmiany dla Polaków. Wyciekło, co planuje rząd, chodzi o kwarantannę dla kolejnych grup
  3. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Kiedy nieoficjalnie ma zostać wprowadzony kolejny lockdown?

Bez wątpienia zamknięcie gospodarki będzie kolejnym ogromnym ciosem dla restauracji i innych lokali gastronomicznych. Ratunkiem pozostanie wyłącznie realizacja dostaw. Tylko w ten sposób gastronomia będzie mogła liczyć na jakiekolwiek pieniądze.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi portalu WP Wiadomości, premier Mateusz Morawiecki wciąż nie jest przekonany do tego rozwiązania. Jednak jeżeli sytuacja nadal będzie rozwijała się w tak dramatyczny sposób, wówczas lockdown może nastąpić jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych.

Informatorzy Wirtualnej Polski donoszą z kolei, że Ministerstwo Rozwoju jest przeciwne zamykaniu gospodarki. Jako uzasadnienie wskazywany jest fakt, że mogłoby to zachwiać podstawy finansowe całego kraju. Ciężko przewidzieć rezultaty tak radykalnego kroku. Proponowane są rozwiązania zwiększające rygor sanitarny bez uderzania w przedsiębiorstwa.

Nie da się ukryć, że w każdym ze scenariuszy branża gastronomiczna jest wyjątkowo stratna. Z pewnością naszym ulubionym lokalom przydadzą się każde pieniądze. W związku z tym warto korzystać z możliwości zamówień.

Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędniePrzepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. I wszystko jasne, wiadomo już ile wyniesie waloryzacja w 2021 roku. Są powody do zadowolenia?
  2. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany
  3. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj
  4. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki
  5. Udało się. Zdobyliśmy najprostszy i najzdrowszy przepis na barszcz kiszony bez gotowania, wszyscy powinni go poznać
  6. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  7. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów

Źródła: WP Wiadomości; Business Insider

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł