Pomoc dla gastronomiihttps://pixabay.com/

W związku z obostrzeniami rząd obiecał śmieszną pomoc po 5 zł na osobę. Załamani właściciele lokali gastronomicznych

Pieniądze w ramach zapomogi od państwa to jedyne rozwiązanie dla biznesów, które mogą nie podnieść się w związku zz restrykcjami. Sytuacja, panująca obecnie na świecie w związku z wirusem Covid 19, wprowadziła gospodarkę w kryzysowy moment, w którym liczy się każde wsparcie wobec licznych branż. Pomoc jednak może być niewystarczająca, biorąc pod uwagę kwoty, które proponuje rząd.

Każda branża w naszym kraju, która została dotknięta obostrzeniami z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, liczy na pieniądze od państwa. Ta zapomoga powinna umożliwić firmom utrzymanie się na rynku mimo kryzysu i ustabilizować sytuacje, która dla niektórych może skończyć się zawieszeniem działalności. Aktualna sytuacja, która panuje w naszym kraju, może mieć swoje następstwa w niemałym kryzysie ekonomicznym, w którym zabraknie funduszy na pomoc obecnym, ale i rozwój nowych branż.

Będą następne obostrzenia? Fryzjerzy drżą, że będą kolejni, restauratorzy zdruzgotaniBędą następne obostrzenia? Fryzjerzy drżą, że będą kolejni, restauratorzy zdruzgotaniCzytaj dalej

Które branże mogą liczyć na pieniądze?

Ostatnie tygodnie pokazały skalę problemu, który zdawało się, miał być możliwy do zażegnania na dobre. Aktualnie rząd wprowadza kolejne obostrzenia, które uniemożliwiają funkcjonowanie wielu branż z uwagi na istniejące ryzyko i zagrożenie wzrostem zachorowań.

Najnowsze informacje podają, że pierwszymi branżami wykluczonymi z funkcjonowania są przede wszystkim handel, rozrywka, fitness czy gastronomia. Na ten moment nie znamy szczegółów na temat planów kolejnych obostrzeń. Te decyzje mają być podejmowane na bieżąco w trakcie monitorowania wzrostu zachorowań oraz jego skali.

Rząd przekazał informację, w której zapowiedział pomoc dla małych firm oraz mikrofirm. Ma ono polegać na bezzwrotnym wsparciu w wysokości 5 tysięcy złotych, postojowym oraz zwolnieniem z ZUS.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
  2. Lekarze alarmują przed zupełnie nowym objawem koronawirusa. Jeśli go masz, lepiej odwołaj wszystkie wyjazdy
  3. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Co na to właściciele gastronomii?

Większość właścicieli nie rozumie podjętych przez rząd decyzji. Brakuje im konkretów na temat wysokości postojowego, wysokości budżetu, jaki dopłacać ma państwo do wynagrodzeń czy na temat czasu trwania tej sytuacji. Właściciele dużych firm czują się pominięci i są przekonani, że taka wysokość zapomogi nie da im nawet cienia szansy na realną pomoc, która zapewni ich dalsze funkcjonowanie na rynku.

Właściciele branży fitness są jednak zadowoleni i starają się patrzeć na plusy całej tej sytuacji związanej z zapomogą, a szczególnie na zwolnienie z ZUS. Ciężko jednak ocenić im stopień wpływu na całą branżę, poniewać warunki uzyskania takiej zapomogi nie są jeszcze znane. Część przedsiębiorstw może się do niej nie zakwalifikować tak, jak było na pierwszym lockdownie.

Niektórzy przedsiębiorcy, po wstępnym przeliczeniu tej zapomogi podkreślają, że przy ich liczbie pracowników, taka pomoc wynosiłaby 5 zł na osobę. W takich przypadkach wsparcie od państwa na niewiele się przyda.

Czynsze to kolejna sprawa, której nie poruszył rząd, a na którą skarżą się przedsiębiorcy. Podkreślają, że w innych państwach ten problem został rozwiązany, a przede wszystkim zauważony. W Polsce niektóre czynsze kosztują firmy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie

Jeśli chodzi o gastronomie, aktualnie restauracje działają w trybie dostaw posiłków. Funkcjonują również, wydając jedzenie na wynos. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to rozwiązanie, które zapewni utrzymanie się w tak ciężkiej rzeczywistości jak ta obecnie. Za czynsze i tak trzeba płacić mimo braku gości w środku. Realizowanie dowozów to kolejne koszta dla gastronomii, z którymi wcześniej niektóre restauracje nie musiały sobie radzić.

Cała branża fitness, rozrywkowa oraz gastronomiczna liczą na to, że niedługo do informacji publicznej trafią konkretne informacje z wytycznymi, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Nie ukrywają jednak, że liczą na szczegółowy plan ze strony rządzących, którzy powinni wziąć pod uwagę więcej aspektów prowadzenia takich działalności w trakcie pandemii.

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemKupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami
  2. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
  4. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  5. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia
  6. Ważna zapowiedź premiera Morawieckiego. Rząd przygotował nowe rozwiązania do walki z epidemią
  7. Prokurator Krajowy wyznaczył kary za Strajk Kobiet. Wyciekł dokument

Następny artykuł