Na jakie pieniądze moga liczyć kasjerzy?Jakub Kaminski/East News

Dzięki nim mamy świeże pieczywo, warzywa i zakupy. W końcu wyszło na jaw ile zarabiają kasjerzy, kwoty nie mieszczą się w głowie

Wiemy jakie dostają pieniądze za pracę, którą wykonują z wielkim poświęceniem, zwłaszcza w obecnych czasach. Aż ciężko uwierzyć w ich comiesięczne pensje. Ich ciężka praca pozwala nam kupować najpotrzebniejsze spożywcze produkty.

Nie da się ukryć, że dla większości z nas to pieniądze są największą motywacją do podjęcia danej pracy. Ciekawi cię ile zarabiają kasjerzy w najpopularniejszych sieciach sklepów? Sprawdziliśmy to dla ciebie.

Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnejUjawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnejCzytaj dalej

Jakie pieniądze zarabiają kasjerzy?

Kasjerzy i inni pracownicy sklepów wykonują pracę, dzięki której każdy z nas może ze spokojem zrobić zakupy. Bez nich nie moglibyśmy kupić świeżego pieczywa, mięsa czy zdrowych warzyw i owoców. Jeśli interesują cię ich zarobki, bądź sam szukasz pracy w tym zawodzie - wreszcie wiemy na co można liczyć.

Co ciekawe, miesięczna pensja jest zależna od wielu czynników. Oczywiście najważniejsze jest doświadczenie, staż oraz stanowisko na którym się pracuje, lecz jest jeszcze jeden aspekt, o którym wiele osób nie wie. Chodzi o lokalizację danego sklepu.

Ludzie pracujący bowiem na wsiach zarabiają sumarycznie mniej od ludzi, którzy wykonują dokładnie taką samą pracę w miejskich aglomeracjach. Warto nadmienić, że różnice te wynoszą nawet kilkaset złotych, więc warto mieć to na uwadze. Ile zarabiają w takim razie kasjerzy Biedronki?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
  2. Burza po zdjęciu gwiazdy TVP na plaży. Wielu nie mieści się w głowie, co robi przy synkach
  3. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą

W strefie A (małe miasta i wsie) pracownik na kasie może liczyć 3250 (2379 złotych netto/na rękę) złotych brutto z premią na start.
W strefie B (średnie miasta) kasjerzy Biedronki zarabiają 3450 (2520 złotych netto/na rękę) złotych brutto z premią na start.
W strefie C (Warszawa i inne duże miasta) kasjerzy w Biedronce liczyć mogą na pensję rzędu 3600 (2625 złotych netto/na rękę) złotych brutto z premią na start.

Trzeba jednak pamiętać, że koszty życia na wsi są mniejsze niż w dużych miastach, stąd takie różnice w pensjach. Pensje w Lidlu na tle Biedronki mają się trochę lepiej. Według portalu Dziennikpolski24 od marca kasjerzy Lidla zarabiają jeszcze więcej niż wcześniej.

Kasjer-sprzedawca Lidla zarabia od 3,4 tys. zł brutto (2484 zł netto/na rękę) do 4,1 tys. zł (3013 zł netto/na rękę) dla nowo zatrudnionych. Po przepracowaniu roku stawki te podskakują do 3,5 tys. zł brutto - 4350 zł brutto (3150 zł netto).

Podobnie jak w przypadku sieci Biedronka, pensje w Lidlu zależą od lokalizacji sklepu. W mniejszych miejscowościach wynagrodzenie jest mniejsze, co uwarunkowane jest ogólnymi kosztami.

Jeżeli jesteś ciekaw jak mają się pensję w innej branży, dla przykładu prezentujemy zarobki w sieci restauracji McDonalds. Nowy pracownik zarabia około 2000 zł netto, jednak może dorabiać nadgodzinami czy zmianami nocnymi, za które płacone jest znacznie więcej.

Z powyższego wynika, że wielu pracowników popularnych sklepów zarabia w okolicach płacy minimalnej. W 2020 roku najniższa krajowa wynosi 2600 brutto, a stawka godzinowa wynosi 17 zł brutto.

Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efektKlasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efektCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie
  2. Z ostatniej chwili: ujawniono plany rządu. Wielka zmiana ma objąć wszystkich Polaków
  3. Porażająco dosadny apel wściekłej na seniorów kasjerki. "Głupota ludzka nie zna granic", wyjawiła porażające kulisy pracy w markecie
  4. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej
  5. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
  6. Naukowcy dokonali fenomenalnego odkrycia. Naturalny produkt lekiem na raka piersi?
  7. Ogórek w programie na żywo uderzyła w Terleckiego z PiS. Poszło o Strajk Kobiet i symbole

Źródło: dziennikpolski24.pl

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł