Dostaniesz wielkie pieniądze za kartki z PRLFacebook.com

Dostaniesz nawet 10 tysięcy złotych. Masz starą kartkę na żywność, książeczkę mieszkaniową i inne?

Duże pieniądze są dzisiaj warte stare dokumenty z czasów PRL. Niektóre można spieniężyć na aukcjach dla kolekcjonerów inne w banku, a część z nich wciąż ma dużą wartość. Wielu ludzi nie zdawało sobie sprawy, jak cenne przedmioty zbierają kurz na strychach ich mieszkań.

Zarobisz pieniądze na reliktach z PRL-u. Możesz dostać nawet 10 tysięcy złotych. Stare książeczki mieszkaniowe, kartki reglamentacyjne żywności czy dawne legitymacje ubezpieczeniowe mają dzisiaj wielką wartość.

Wielka zmiana w Biedronce. Pośpiesz się, wejdziesz do sklepu i zaniemówiszWielka zmiana w Biedronce. Pośpiesz się, wejdziesz do sklepu i zaniemówiszCzytaj dalej

Dostaniesz wielkie pieniądze

Kilkadziesiąt lat temu Polacy musieli zmagać się z wydzielaniem żywności. Na tak zwane kartki kupowało się mięso, kaszę, ryż czy masło. Wszystko było związane z tym, że półki sklepowe były puste, więc wprowadzono system reglamentacji. Dzisiaj ciężko sobie to wyobrazić bowiem, sklepy z półkami uginającymi się od towarów są co kilka kroków. Okazuje się, że na popularnych stronach z aukcjami ceny takich dawnych kartek z PRL-u osiągają dzisiaj zawrotne sumy. Polacy mają sentyment.

Dzisiaj grzeje: 1. Zenek Martyniuk upokorzony przez Roberta Makłowicza. Gwiazdor disco polo bezwzględnie potraktowany

2. Smażąc placki ziemniaczane zauważyłeś pewien znak? Wyrzuć je natychmiast, ich spożycie może być opłakane w skutkach

Również stare legitymacje ubezpieczeniowe są wiele warte. Zawierają bowiem ważne wpisy o przeszłości zawodowej każdego ich posiadacza. Ludzie, którzy dbali o ich uzupełnianie nie mają teraz problemu z uzyskaniem emerytury, jeśli zaginęły inne dokumenty poświadczające świadczenie pracy.

Największą wartość dzisiaj mogą mieć dawne książeczki mieszkaniowe. Kilkadziesiąt lat temu zakładano je, żeby uzbierać środki na mieszkanie. Wielu z nas jest nawet nieświadomymi ich posiadaczami. Bowiem rodzice zakładali je swoim dzieciom, a później zapominali. Za ich ich obsługę odpowiadał bank PKO. Dokument zawierał wpisy dotyczące wpłat przeznaczonych na zakup mieszkania. Na własne lokum trzeba było zazwyczaj czekać niezwykle długo. Książki działają do dzisiaj. Można z nich wypłacić pieniądze, zamknąć je lub zwrócić się z prośba o premię gwarancyjną. Wszystkie tego typu sprawy załatwimy w banku PKO BP. Wartość typowej premii gwarancyjnej to nawet 10 tysięcy złotych.

Najlepsze newsy:

  1. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. Polka wróciła z Wuhan i nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę
  4. Masz jeszcze starą legitymację ubezpieczeniową? Dostaniesz pieniądze kosmiczne jak ceny ekologicznego jedzenia
  5. Wreszcie wiadomo, ogromne zaskoczenie. Mięso na rosół wrzucać na gorącą czy zimną wodę?
  6. Z mięsa wypływa biała maź podczas smażenia? Gdy się dowiesz czym jest, od razu przejdzie ci ochota na jedzenie

Źródło: Facebook.com

Następny artykuł