Pierogi z pysznym farszem, dzięki tej maszynceFacebook / @Kiedyś było jakoś fajniej

Nie tylko zmielisz nią mięso, zrobisz także cudowny farsz na świąteczne pierogi. Dawna maszynka ma cudowną właściwość

Pierogi na święta są obowiązkowym elementem w wielu domach. Jeśli dalej trzymasz starą ręczną maszynkę do mięsa - masz ogromne szczęście. Dzięki niej zrobisz pyszny farsz, a samo urządzenie ma cudowną właściwość, jest niemal nie do zdarcia i praktycznie nie zdarza się, aby komuś się zepsuła.

Pierogi są jedną z naszych narodowych potraw. Ciasto wypełnione słodkim lub słonym farszem, często z dodatkiem masła czy śmietany. Powyższa maszynka do mielenia mięsa może pomóc w przygotowaniu farszu na pierogi - wystarczy wymienić końcówkę.

Stało się. Od jutra wprowadzają godziny dla młodych w ogromnej sieci sklepów spożywczych, wybrane produkty będą miały inne cenyStało się. Od jutra wprowadzają godziny dla młodych w ogromnej sieci sklepów spożywczych, wybrane produkty będą miały inne cenyCzytaj dalej

Pierogi z takiej maszynki wychodzą obłędnie

Czasy PRL były wyjątkowe i choć nie każdy za nimi przepada, trzeba oddać jedno. Często urządzenia, które były wtedy tworzone, wykazywały się ogromną wytrzymałością, która pozwoliła im przetrwać nawet do dzisiaj. W wielu domach powyższe maszynki ciągle są wykorzystywane.

Powyższe zdjęcie pochodzi ze strony na Facebooku o nazwie "Kiedyś było jakoś fajniej". Wielu internautów, którzy codziennie śledzą wpisy strony, postanowiło także podzielić się swoimi przemyśleniami na temat maszynki.

"Miałam taka sama maszynkę do mięsa i zawsze miałam problem do czego ja przykręcić. Obecnie mam elektryczna maszynkę do mięsa ale pomimo to mile wspominam ta stara" - (pisownia oryginalna) zwierza się jedna z komentujących.

"Nie wiem czy ktoś jeszcze tak miał ale pamiętam jak byłam mała to babcia mieliła w niej cały czas a kiedy dostała elektryczną to zmielone czy to ser czy inne miały inny smak. Z tej tradycyjnej były najlepsze" - (pisownia oryginalna) twierdzi inna komentująca.

Dzisiaj grzeje:

  1. Jeśli nie wyrzuciłeś starego miksera masz wielkie szczęście. Zrobisz nim najlepsze, bajecznie łatwe, przepyszne ciasto
  2. Wiemy, gdzie wpuszczają Polaków bez testów. Lista jest bardzo krótka
  3. Połącz ziemniaki z pieczarkami i zapiecz w piekarniku. Okrasa podzielił się przepisem na najlepszą zapiekankę na świecie, palce lizać

"Ja jak się wyprowadzałam to poprosiłam mamę, żeby mi taka kupiła. Używam do zrobienia farszu na pierogi ruskie, ale jak byłam mała to z babcia robiłyśmy też ciasteczka. Tylko dawało się inna końcówkę" - (pisownia oryginalna) wspomina kolejna internautka.

Poza wieloma możliwościami użycia tej maszynki, miała jedną, bardzo ważną cechę. Z uwagi na materiały, z jakich jest wykonana (najczęściej metal i drewniana rączka), nie ma opcji, aby się zepsuła.

"Prędzej stół się połamał niż ta maszynka się zepsuła" - żartobliwie twierdzi internauta.

Niektórzy szli nawet o krok dalej i modyfikowali ją, by jeszcze lepiej im służyła.

"Mam 3 jedna do bułki tartej, jedna do ręcznego mielenia mięsa i jedna zmodyfikowana tz. Domontowany jest silnik elektryczny gdy jest np robiona swojska kiełbasa" (pisownia oryginalna) wyjawiła internautka.

Dlatego istnieje bardzo duża szansa, że jedno takie urządzenie wystarczy na wiele pokoleń. Może się okazać, że nawet twoi wnukowie będą mogli z niej korzystać.

Pamiętasz stary młynek do kawy? Miał ukryte funkcje, nie każdy je znałPamiętasz stary młynek do kawy? Miał ukryte funkcje, nie każdy je znałCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko mężczyzn
  2. Podobnego porodu w Lublinie jeszcze nie było, pani Karolina jest szczęściarą. W całej Polsce odnotowano zaledwie kilka przypadków
  3. Podaruj sobie dawkę witamin i zdrowia w postaci pysznej surówki. Połączenie marchewki i pora sprawia, że nie można się od niej oderwać
  4. Nigdy, przenigdy nie rób z mięsem 2 rzeczy. Konsekwencje mogą być tragiczne, możliwe są poważne choroby
  5. Wielki hit. Ciasto "Pychotka", któremu absolutnie nikt się nie oprze
  6. Rodzina z Chin myślała, że wychowuje psa. Po 2 latach prawda ich przeraziła, jak można się tak pomylić?
  7. Zacznie się 1 grudnia, wyznaczono tylko tydzień na złożenie wniosku. ARiMR ogłosiła nowy nabór

Źródło: facebook.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł