Pies tego nie może jeśćsmakosze.pl

Nigdy nie częstuj psa kilkoma produktami. Niektóre z nich mocno zaskakują, wiedza uchroni cię przed niewybaczalnym błędem

Nie da się ukryć, że pies nadaje domowemu ognisku zupełnie innego charakteru. Oddanie jakim wykazują się te zwierzaki nie raz potrafiło wprawić nas w osłupienie. Nie bez powodu czworonogi określa się mianem najlepszych przyjaciół człowieka. Warto odwdzięczyć się za ich bezwarunkowa miłość i dbać o ich zdrowie oraz kondycję. Już teraz możesz dowiedzieć się czego nie wolno jeść psom. Te informacje mogą zapobiec prawdziwej tragedii.

Prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pies potrzebuje odmiennego jadłospisu od tego, do którego przywykli ludzie. W związku z tym zazwyczaj karmi się je specjalnymi karmami, które mają dostarczyć im wszystkich składników odżywczych. Taka strawa z pewnością nie zachwyca smakiem, dlatego wiele osób decyduje się czasami dać czworonogowi do jedzenia coś przeznaczonego dla ludzi. Niestety, niektóre niepozorne produkty mogą okazać się niebezpieczne.

Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoTrzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoCzytaj dalej

Dzego nie powinien jeść pies?

Na to pytanie większość osób jednomyślnie odpowiedziałoby, że szkodliwym produktem dla naszych czworonożnych przyjaciół jest czekolada. Oczywiście jest to prawda, jednak lista niebezpieczeństw jest niefortunnie o wiele dłuższa. Już teraz możesz poznać kilka szkodliwych produktów, których pies pod żadnym pozorem nie powinien jeść.

Nie od dziś wiadomo, że słodycze nie należą do najzdrowszych. Okazuje się, że oprócz czekolady również taki produkt jak ciasto drożdżowe może sprawić, że zdrowie naszego pupila będzie wystawione na szwank. Kiedy pies zje surowe ciasto drożdżowe, wówczas może dojść do znacznego wzrostu drożdży w jego żołądku. Skutki mogą być opłakane, ponieważ tego typu strawa zaburza pracę układu pokarmowego czworonoga. W najgorszym przypadku może nawet dojść do pęknięcia żołądka. Jakich jeszcze produktów powinien unikać każdy pies?

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. Nawet 12 tys. zł do emerytury, Senat przyjął ustawę bez poprawek. Fenomenalne wieści dla 74 tys. emerytów


Niepozorne produkty, które mogą okazać się niebezpieczne dla czworonogów

Kolejna rzecz, której nie powinny jeść psy to wyjątkowo popularny owoc. Mowa tu o winogronach. Zawierają one szkodliwe substancje, które kumulują się w nerkach czworonoga. Może to spowodować ich niewydolność, a w najgorszym przypadku uszkodzenie wątroby. Warto w tym wypadku ograniczyć zagrożenie i nie dawać psom winogron. Dotyczy to zarówno świeżych owoców jak i tych suszonych.

Pies nie powinien również jeść grzybów. Ich ciężkostrawność sprawia, że w dużych ilościach działają na czworonoga niczym trucizna. Przyczyniają się do nieprawidłowości w pracy żołądka, układu nerwowego, nerek i serca. W związku z tym podczas spacerów po lasach warto zwracać uwagę na to, czy nas pies przypadkiem nie zajada grzybów.

Najlepsze newsy:

  1. Ksiądz, który okrutnie i nieludzko krzywdził i wykorzystywał nastolatków, chciał ułaskawienia od Dudy. Otrzymał "kościelną karę śmierci"
  2. Ponad 70 osób wylądowało w szpitalu. W Mielnie 2 lata temu rozegrał się dramat, a hotel wciąż pozostaje otwarty
  3. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  4. Zapadła decyzja, Lidl zamyka sklepy w wielu polskich miejscowościach. Klienci pocałują klamkę, konieczne są zmiany
  5. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  6. Anna Lewandowska przyłapana w centrum Warszawy. Pokazała rzecz, którą do tej pory widzieć mógł tylko Robert

Źródło: Wamiz.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł