Placki ziemniaczane mogą być niezdrowePixabay.com

Smażąc placki ziemniaczane zauważyłeś pewien znak? Wyrzuć je natychmiast, ich spożycie może być opłakane w skutkach

Placki ziemniaczane są bajecznie proste w przygotowaniu. Jednak nie zawsze są zdrowe, jeśli zauważyłeś podejrzany znak pod żadnym pozorem ich nie jedz. Mogą zawierać szkodliwą substancję.

Placki ziemniaczane są doskonałe zarówno na słodko jak i na słono. Jednak warto zwrócić uwagę z jakich ziemniaków są przygotowywane. Specjaliści ostrzegają, zwróć uwagę na wygląd kartofli, z których przygotowujesz placki. Jeśli zawierają niebezpieczne substancje, będzie to widać na pierwszy rzut oka.

Placki ziemniaczane mogą mocno zaszkodzić zdrowiu

Eksperci nakazują unikać pewnego typu kartofli. Takich, które były przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Ich spożycie może wywołać bardzo przykre dolegliwości.

Jeśli w trakcie smażenia placków zorientowałeś się, że do ich przygotowania wykorzystałeś ziemniaki z białymi pędami lub zabarwione na zielono nie wahaj się ani chwili. Wyrzuć je, zanim sobie zaszkodzisz.

Ziemniaki, które wypuściły pędy tracą najważniejsze wartości odżywcze, przejmuje je bowiem rozwijający się kiełek. Nie jedz też kartofli pomarszczonych i miękkich. Miejsce, w którym rozwija się kiełek jest trujące. Co się stanie, jeśli zjesz takiego ziemniaka? Możesz nabawić się zatrucia bakteryjnego. Objawy pojawiają się parę godzin po spożyciu dania. Przejawiają się przewlekłą biegunką, bólem brzucha, gorączką, wymiotami a nawet halucynacjami.

Dzisiaj grzeje: 1. Wreszcie wiadomo, ogromne zaskoczenie. Mięso na rosół wrzucać na gorącą czy zimną wodę?

2. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli

Innymi groźnymi powikłaniami mogą być napady drgawkowe, zapalenie nerek a w najgorszym razie nawet śpiączka. Kiełkujący ziemniak wydziela bowiem toksyczną solaninę oraz chakoninę - bardzo niebezpieczne dla organizmu substancje.

Najlepsze newsy:

  1. Z ostatniej chwili: kilka tysięcy osób uwięzionych na statku. Podejrzenie koronawirusa
  2. Banany mają wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne. Warto włączyć je do codziennej diety
  3. Dowiesz się co ci grozi i nigdy nie umyjesz kurczaka przed gotowaniem. Mylili się wszyscy
  4. Masz jeszcze starą legitymację ubezpieczeniową? Dostaniesz pieniądze kosmiczne jak ceny ekologicznego jedzenia
  5. Jest afera, wyszło na jaw. Jajka, olej, smalec i ryba które kupował każdy Polak zawierały zakazane substancje
  6. Podlewała rośliny wodą z mlekiem. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwania, proste i skuteczne

Źródło: zdrowie.radiozet.pl

Następny artykuł