Plebania - jak księża jadają?flickr.com/Piotr Drabik https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ zdjęcie poglądowe

Media podały zwalające z nóg zarobki księży, zasługują? Wielu z nich uwielbia suto zastawiony stół

Plebania jest miejscem, w którym księża na co dzień mieszkają i spożywają posiłki. Media podały średnie zarobki duchownych, które zwalają z nóg. Wielu z nich uwielbia suto zastawione stoły, myślicie, że zasługują?

Plebania dla księży jest tym, czym dla nas dom. W niej śpią, jedzą i odpoczywają po dniu posługi duchowej. Media zdradziły dosłownie zwalające z nóg zarobki księży. Na ich stołach często widnieją prawdziwe uczty, na które mało kto mógłby sobie pozwolić. Dwie gospodynie, które spędziły prawie 60 lat gotując w różnych plebaniach dla dziesiątek księży zdradziły co często gotowały i co uwielbiało jeść duchowieństwo.

Media podały zwalające z nóg zarobki księży, zasługują? Wielu z nich uwielbia suto zastawiony stółMedia podały zwalające z nóg zarobki księży, zasługują? Wielu z nich uwielbia suto zastawiony stółCzytaj dalej

Plebania - nierzadko stoły uginały się pod ciężarem jedzenia

W Polsce bycie księdzem wiąże się nie tylko z duchową posługą. Ksiądz to także zawód, który w dodatku pozwala bardzo często osiągać zarobki niedostępne dla większości ludzi. Portal Superbiz.se zdradził ile średnio jest w stanie zarobić duchowieństwo w Polsce. Wiele osób jest zszokowanych, ponieważ niejeden prezes firmy mógłby marzyć o takiej pensji.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Niesamowita wiadomość od Biedronki, nie można przegapić. Będą rozdawać własne bony, masz tylko 1 dzień
  3. Poszli na spacer z psem i pożałowali. Mandaty były już przygotowane, łatwo się naciąć

W naszym kraju kościół katolicki jest wspierany przez państwo. Państwowe dotacje nie są jednak głównym źródłem utrzymania, ponieważ największa część jaka wpływa do skarbu kościoła, pochodzi z tak zwanej tacy. Datki od wiernych w skali roku wynosić mogą nawet około 6 miliardów złotych. Według wyliczeń redakcji Superbiz.se uśredniona miesięczna pensja księdza w Polsce wynosić może nawet 29 tysięcy złotych.

Jak w takim razie wygląda dieta kapłanów? Stefania Hoffmann i Irena Sieradzka przez całe życie gotowały na wielu plebaniach. Przez blisko 60 lat zajmowały się żywieniem księży, którzy często jadali jak prawdziwi królowie. Według relacji gospodyń nigdy nie mieli specjalnych oczekiwań. Jedli co kobiety przygotowały i zawsze chwalili ich kuchnie.

Na stołach często podawane były zające, gołębie, kaczki, przepiórki czy zupy z węgorza. W ciągu tygodnia często na plebanii wizytowali różni goście, więc gospodynie starały się ugotować jak najlepsze dania. Wtedy podawały faszerowane szczupaki, czy wykwintne pieczenie. Choć specjalnych próśb raczej nie było, to posiłki nie mogły się powtarzać. Każdego tygodnia było zupełnie inne menu, aby duchowni i ich goście nie poczuli nudy.

Jest nieziemski sposób. Możesz uprawiać borowiki w domu, kosmiczne zbiory zachwycą każdegoJest nieziemski sposób. Możesz uprawiać borowiki w domu, kosmiczne zbiory zachwycą każdegoCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  2. Polscy studenci zaginęli za granicą. Rodzina prosi o pomoc
  3. Ogórek w połączeniu z 1 warzywem ma piorunujące właściwości. Mało kto je zna
  4. Mało kto zwraca uwagę na 3 szczegóły podczas kiszenia ogórków. A szkoda, bo wiele od nich zależy
  5. Ważne ostrzeżenie dla wszystkich kupujących w Lidlu. Zdenerwowany klient zamieścił mnóstwo zdjęć zdradzających bolesną prawdę
  6. Artur Boruc migdali się z żoną na basenie. Uczucie aż kipi (FOTO)

Źródło: superbiz.se, kobieta.interia

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł