Posiłek AniFacebook / grupa: co dziś na obiad?

Skrytykowali Kamilę, że w piątek je kiełbasę. Na plebanii teściowa Ani widziała co jedzą księża, wpis zamieściła w sieci

Plebania i jej kuchnia są wielkimi tajemnicami dla przeciętnego człowieka. Pewna internautka odkryła jednak tajemnice diety księży i podzieliła się nimi w internecie. Jej wypowiedź obala wiele mitów i rzuca nowe światło na kwestię odżywiania jednej z najbardziej interesujących grup społecznych w Polsce.

Plebania, o której mowa posiada niecodzienne zasady, jeśli chodzi o posiłki dla księży. Cała dyskusja na ten temat rozgorzała, gdy pani Kamila wstawiła na grupę na facebooku zdjęcie swojego piątkowego obiadu. Na zdjęciu widoczne było jajko sadzone z ziemniaczkami oraz kawałkami kiełbasy. Autorka zdjęcia zapytała internatów czy praktykują niejedzenie mięsa w piątki. Ona sama nie ogranicza się w tej materii, jednak słyszała, że nie wypada jadać kiełbasy w piątki. Pod jej postem rozpętała się burza, którą zakończyła pani Anna, która wyznała, że posiada z pierwszej ręki informacje na temat diety księży.

Zaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoZaczął korzystać z kasy samoobsługowej w Biedronce. Nagle zagotował się z wściekłości, wyjawił co go spotkałoCzytaj dalej

Plebania bez tajemnic

Według wiary chrześcijańskiej piątki powinny być dniem, w którym wierni unikają jedzenia mięsa. Jedyne dostępne produkty zwierzęce to przetwory mleczne, jaja oraz ryby. W dalszym ciągu wiele osób stosuje się do tych zasad i nigdy nie spożywa mięsa w tym dniu. Z roku na rok podejście do piątkowego postu jest coraz bardziej liberalne i ludzie odchodzą od tej tradycji. Pani Ania, której teściowa pracuje na plebanii wyjawiła, jakie zasady panują w domach księży. Internauci byli w prawdziwym szoku gdy prawda wyszła na jaw.

Dzisiaj grzeje:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
  2. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  3. Od dzisiaj hit w Lidlu. Niezbędne wakacyjne akcesoria bez których ani rusz za grosze

Pani Ania na wstępie swojego postu wyśmiała myślenie, że księża nie jedzą mięsa w piątki. Jej teściowa, która pracuje jako gospodyni, na początku swojej pracy dostała nakaz gotowania codziennie mięsnego obiad - bez żadnych wyjątków. Mięso w piątkowym menu księży pojawia się także podczas innych posiłków, w postaci wędlin oraz wysokiej jakości szynek. Jak pokazuje post pani Ani nawet na plebanii nie są przestrzegane wszystkie zasady, dlatego tym bardziej zwyczajni ludzie nie powinni czuć się źle jedząc to, na co mają ochotę danego dnia.

Odpowiedź na post

Odpowiedź na post fot: facebook/grupa: co dziś na obiad?

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Miliony Polaków za chwilę staną przed pilnym, ważnym wyborem. Od niego będą zależały ich emerytury
  3. Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzy
  4. Nie wyrzucaj dużych butelek, ukisisz w nich przepyszne ogórki. Leśnego aromatu doda nietypowy dodatek
  5. 1 gęsty, kultowy dodatek pod panierką nadaje kotletom schabowym głębię intensywnego smaku. Rewolucyjny przepis
  6. Gotując rosół przykrywasz garnek pokrywką? 1 krok ma niewiarygodnie wielkie znaczenie
  7. Radosław Majdan znalazł się w dramatycznej sytuacji. Druzgocące wiadomości wyszły na jaw

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł