Pluskwy - jak się ich pozbyć?YouTube / Konrad Polkowski

Nasze babcie znały niezawodny sposób na pluskwy. Nie ma nic prostszego i skuteczniejszego

Pluskwy to jedna z najgorszych zmór, na które możemy natknąć się w domowym zaciszu. Nie od dziś wiadomo, że wyjątkowo ciężko się ich pozbyć. Na szczęście nasze babcie znały sposób, który sprawi, że pluskwy będą już tylko wspomnieniem. Już teraz przekonaj się na czym on polega.

Nasz dom może być zaatakowany przez najróżniejsze insekty. Jednak to właśnie pluskwy potrafią niejedna osobę przyprawić o ciarki. Owady te żywią się naszą krwią, a na żer wychodzą wówczas, gdy zapadnie zmrok. Niestety, ich pozbycie się może być niezwykle trudne. Niekiedy nawet dezynsekcja nie przynosi rezultatów. Jednak sposób stosowany przez babcie zaskakuje swoją skutecznością.

GIS wycofuje z Biedronki ukochany produkt milionów Polaków. Chodzi o popularne mięsoGIS wycofuje z Biedronki ukochany produkt milionów Polaków. Chodzi o popularne mięsoCzytaj dalej

Pluskwy będą wyłącznie wspomnieniem

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pluskwy towarzyszą ludzkości od prehistorii. Początkowo zamieszkiwały one jaskinie żywiąc się głównie krwią nietoperzy. Kiedy człowiek zaczął je zasiedlać, wówczas to właśnie on stał się ich przysmakiem. W krajach rozwiniętych do niedawna pluskwy były niemal całkowicie wytępione, jednak aktualnie można zaobserwować ich powrót.

Pluskwy to owady, które są niezwykle wytrzymałe. Mogą wprowadzić się w stan hibernacji nawet na 3 miesiące. Ponadto rozwój ich jaj niekiedy trwa aż 2 miesiące. Pluskwy skutecznie ukrywają się w ciężko dostępnych i ciemnych miejscach takie jak wnętrza łóżek. Jak można skutecznie się ich pozbyć domowymi sposobami?

Dzisiaj grzeje:

  1. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  2. Biedronka uruchamia specjalne pojazdy. Biedronkobusy same zawiozą cię na zakupy

Niezawodny sposób na pluskwy

Na początku należy wyprać w bardzo gorącej wodzie pościel oraz wszelkie poszewki i dywany. Następnie musimy wykorzystać składnik używany przez nasze babcie. Jest nim ziemia okrzemkowa, którą trzeba umieścić w nogach mebli, szczelinach ścian, szafach i dookoła okien. Powinniśmy zastosować ją wszędzie tam, gdzie mogą ukrywać się pluskwy. Ziemię okrzemkową powinniśmy pozostawić na minimum 7 dni. Im dłuższy czas, tym bardziej skutecznie zadziała na pluskwy.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacje
  2. Wielki wybuch w szpitalu. Wiele ofiar i rannych, uwiezieni ludzie, okropne wiadomości ze świata
  3. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
  4. GIS wycofuje z Biedronki ukochany produkt milionów Polaków. Chodzi o popularne mięso
  5. Pilne rozporządzenie rządu ws. kibiców. Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków, fani wejdą na trybuny

Źródło: genialne.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł