Płyty CD mogą mieć drugie życiepiqsels.com CC0

Nie wyrzuciłeś jeszcze starych płyt CD? Jesteś farciarzem, są cenne, mają imponujące zastosowanie w kuchni

Płyty CD są przez większość z nas traktowane jako relikt minionej epoki sprzed gwałtownej cyfryzacji. CD można znaleźć jeszcze w praktycznie każdym domu, wystarczy zajrzeć głęboko do szafy lub szuflady ze starociami, które żal wyrzucić. Jeśli jeszcze ich nie wyrzuciłeś, jesteś farciarzem - mają w kuchni niesamowite zastosowanie.

Płyty CD od wielu lat nie są już wykorzystywane. Ogólnie światowa cyfryzacja spowodowała, że fizyczne nośniki danych stały się mało opłacalne. Większość plików z powodzeniem możemy przechowywać w internecie w tak zwanej "chmurze" do której, o ile mamy stały internet, mamy ciągły i praktycznie nieograniczony dostęp. Jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców, który ciągle trzyma swoją kolekcję płyt CD w piwnicy lub na strychu, wykorzystaj ją do wspaniałego projektu. Efekt jest niebywały.

Magda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczyMagda na emeryturze prawie nie kupuje jedzenia, a czuje się o 10 lat młodsza. Wszystko za sprawą 1. rzeczyCzytaj dalej

Płyty CD można wykorzystać w niebywały sposób - prezentujemy co można z nich zrobić w kuchni

Towarzyszyły nam przez lata wielokrotnie pozwalając nam wygodnie przenosić duże zapasy danych. Stały się ogromną rewolucją i wyparły staromodne już dyskietki. Niestety, z biegiem lat pojawiała się co raz bardziej zaawansowana technologia, która w naturalny sposób wyparła także płyty CD. Od tego czasu dziesiątki jak nie setki płyt walają się po mieszkaniach i domach ludzi, którym żal wyrzucić tak dużo płyt z muzyką, zdjęciami czy filmami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
  2. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  3. Szykuje się nakaz testów dla osób wracających do kraju? Nasi sąsiedzi przerażeni wzrostem dobowej liczby nowych zakażeń

Jeśli jesteś posiadaczem kolekcji płyt CD, z których nie ma żadnego pożytku (są zbyt porysowane lub zwyczajnie puste), możesz wykorzystać je do upiększenia własnej kuchni. Pewna para, która oryginalnie wymyśliła pomysł z recyklingiem płyt, podzieliła się swoim sposobem. Dzięki niemu ich kuchnia stała się wyjątkowa i nowatorska, a dziesiątki płyt, które zanieczyściłyby środowisko, zostały ponownie użyte.

Młodzi ludzie postanowili przykleić je na ścianę w kuchni. Z początku przyklejali duże fragmenty połamanych płyt CD, a mniejsze przestrzenie wypełnili drobniejszymi kawałkami. Wąskie szpary wyłożyli najzwyklejsza szarą fugą, jaką wypełnia się przerwy między kafelkami. Taki zabieg spowodował, że kuchnia mieni się wszystkimi kolorami tęczy, a efekt końcowy, choć wydawałoby się, że będzie tandetny, przykuwa wzrok wielu ludzi. Co więcej, takie DIY jest bardzo ekologiczne, ponieważ resztki plastiku nie przedostają się do ekosystemu.

Najlepsze newsy:

  1. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób
  2. Ministerstwo Zdrowia zdradziło, co ze szczepionkami na COVID. Rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi już się odbyły
  3. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  4. Gotując rosół przykrywasz garnek pokrywką? 1 krok ma niewiarygodnie wielkie znaczenie
  5. Zamówili kolację u gwiazdora Polsatu, paragon? 1437,70 złotych
  6. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć

Źródło: lolmania

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł