Pokrzywa ma wiele leczniczych właściwości13Smile / iStock

Pokrzywa majowa ma ogromne kulinarne znaczenie. Co zrobić, żeby wykorzystać jej moc?

Pokrzywa dawniej była częstym gościem na naszych tradycyjnych stołach. Z jej udziałem przyrządzaliśmy sałatki, nalewki czy zupy, które dużo ludzi kochało. Poniżej prezentujemy wam kilka przepisów co z nią zrobić oraz jak wykorzystać jej moc.

Pokrzywa dla większości z nas jawi się jako chwast, którego dotknięcie skutkuję niegroźnym, lecz irytującym podrażnieniem. Mówi się, że oparzenie pokrzywy leczy reumatyzm. Jeszcze do niedawna, pokrzywa byłą częścią diety większości ludzi. Przygotowywano z niej wiele różnych dań, które były nie tylko pyszne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe.

Kupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniaszKupujesz w Biedronce gotowe surówki? Nawet nie wiesz, jaki wielki błąd popełniaszCzytaj dalej

Pokrzywa w jedzeniu? Jej działanie jest ogromne, warto zacząć ją spożywać

Młoda pokrzywa, a szczególnie jej liście zbierane przed kwitnieniem, są bardzo wartościowym produktem, który warto mieć w swojej kuchni. To właśnie z nich przygotowywane są najlepsze potrawy, przetwory oraz dania, które mają w sobie najwięcej wartości odżywczych.

Sok z pokrzywy:

Potrzebne ci będą 2 szklanki pokrzywy, 2 szklanki szpinaku, 2 jabłka 1 limonka oraz garść mięty. Całość zwyczajnie przepuszczaj przez sokowirówkę. Warto mielić raz zioła, a raz owoce, ułatwi i przyspieszy to proces zbierania soku.

Sałatka z pokrzywy:

Dzisiaj grzeje:

  1. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi
  2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Weź kilka dużych garści liści pokrzywy, garść natki pietruszki, 1 jogurt naturalny, sok z cytryny, cukier oraz sól. Obmyj liście w wodzie przez 15 minut. Posiekaj je na drobniejsze kawałki i połącz z siekaną pietruszką. W osobnej misce połącz jogurt z sokiem z jednej cytryny, solą oraz cukrem i zalej sosem zieleninę. Podawaj od razu po zrobieniu.

Napar z pokrzywy:

Potrzebujesz 4 łyżek siekanych liści pokrzywy oraz 4 szklanki gorącej wody. Włóż liście do garnka i zalej wodą, gotuj przez 5 minut. Odstaw do ostygnięcia. Zalecana dawka to pół szklanki naparu 3 razy w ciągu dnia.

Najlepsze newsy:

  1. Znaleziono zwłoki 30-letniego aktora. Obok leżało ciało jego partnerki, niewyobrażalna tragedia
  2. Wiadomo już, kim jest syn Szumowskiego. Można się było spodziewać
  3. Zużyte torebki po herbacie są bardzo cenne, źle że lądują w koszu. Przenigdy ich nie wyrzucaj, można je wykorzystać i zaoszczędzić pieniądze
  4. Stosuj wodę z cukrem 2 razy w tygodniu, działa nieziemsko. Mąż szybko oniemieje na twój widok, wspaniała kuracja
  5. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Źródło: claudia.pl

Następny artykuł