Pokrzywa sparzyła skórę? Jest szybki sposób na ulgępixabay.com/MolnarSzabolcsErdely

Oparzyłeś się pokrzywą? Nie panikuj, sięgnij po jedną rzecz, a dolegliwości miną w ekspresowym tempie

Pokrzywa rośnie praktycznie wszędzie, więc o oparzenie nią jest wyjątkowo łatwo. Szczególnie w momencie, kiedy zbieramy ją, aby przyrządzić smaczną sałatkę lub zupę. Oparzenia od pokrzywy nie są niebezpieczne, jednak przeszkadzają w funckjonowaniu i mogą irytować, dlatego prezentujemy sposób na szybką ulgę.

Pokrzywa parzy, ponieważ wykształciła taki system obronny przed roślinożercami. W momencie dotknięcia liści bądź łodygi rośliny dotykamy także włoski parząco-klujące, które boleśnie wbijają się w skórę i uwalniają do niej kwas mrówkowy. W efekcie pojawiają się bąble, ból oraz swędzenie, które mija z reguły po kilkunastu minutach. Jest jednak sposób, aby w zaskakująco szybkim tempie przyspieszyć ulgę. Nie zgadniesz co jest do tego potrzebne.

Gessler wytknęła właścicielce powiększone usta i drogie ciuchy. Wiemy, jak po emisji Gessler wytknęła właścicielce powiększone usta i drogie ciuchy. Wiemy, jak po emisji "Kuchennych rewolucji" potoczyły się losy jej restauracjiCzytaj dalej

Pokrzywa poparzyła ciebie lub twoje dziecko? Sięgnij po przedmiot, który każdy ma w domu

Dzisiaj mało kto pamięta, że pokrzywa jest nie tylko chwastem. Pokrzywa pospolita wykorzystywana może być w wielu gałęziach przemysłu, takich jak włókiennictwo, przetwórstwo paszy, barwiarstwo oraz, coś co nas najbardziej interesuje, gastronomia. Z jej liści możemy przygotowywać napary, zupy, sałatki, nalewki, ekstrakty i wiele innych produktów, które są nie tylko smaczne ale i bardzo zdrowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Obłędna sałatka z ogórków kiszonych. Takiego połączenia prawdopodobnie jeszcze nie jadłeś
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jeśli zbierałeś pokrzywę, aby przygotować posiłek, bądź zwyczajnie pieliłeś ogródek, albo chodziłeś po lesie i poparzyłeś się dotkliwie, nie panikuj. Po prostu szybko wróć do domu i sięgnij po wodę oraz taśmę klejącą. Naklej kawałek taśmy czym prędzej na podrażnione miejsce, dociśnij i szybko oderwij. Drobinki pokrzywy, które były wbite w skórę wyciągnięte zostały przez lepką taśmę.

Następnie zlej miejsce chłodną wodą, aby pozbyć się pozostałych fragmentów rośliny. W taki sposób uwolnisz się od nieprzyjemnego swędzenia dosłownie w kilka sekund. Pamiętaj też, aby nie dotykać zranionego miejsca dłonią czy ubraniem, ponieważ wtedy możemy głębiej wbić małe igiełki, których nie wyciągniemy taśmą klejącą.

Najlepsze newsy:

  1. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  2. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
  3. Poszła z ojcem do sklepu spożywczego, wróciła z oczami pełnymi łez. Zupełnie nie spodziewała się takiej sytuacji
  4. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  5. Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomość
  6. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)

Źródło: pl.newsner.com

Następny artykuł