Polacy i pomyłka GUSPixabay / cocoparisienne

Fatalna pomyłka GUS. Radość trwała krótko, nie jest tak jak wszyscy myśleli

Polacy z zaskoczeniem i radością przyjęli do wiadomości niedawne rezultaty badań przeprowadzonych przez GUS. Okazuje się jednak, że doszło do fatalnej pomyłki, a raport przedstawia się zupełnie inaczej. Niestety, Polacy mogą być rozczarowani. Do czego doszło?

Nie da się ukryć, że Polacy posiadają wyjątkowe preferencje kulinarne. Nasza rodzima kuchnia bez dwóch zdań znacząco wyróżnia się na świecie. GUS jakiś czas temu opublikował raport dotyczący tego co jedzą Polacy. Rezultaty badania początkowo mogły ucieszyć wiele osób. Po czasie okazało się, że informacje udostępnione przez GUS były błędne.

Są we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówSą we wszystkich Lidlach i Biedronkach, codziennie je gotujemy. Media ostrzegają, przekazują alarmujące słowa ekspertówCzytaj dalej

Polacy nie spodziewali się takiej pomyłki

Polacy i ich nawyki często są analizowane przez GUS. Już wcześniej wspominaliśmy o raporcie, który zwala z nóg. Niedawno media obiegła zaskakująca informacja dotycząca zmiany nawyków żywieniowych rodaków. Z badania przeprowadzonego przez GUS miało wynikać, że Polacy w 2019 roku jedli o 20% mniej mięsa niż w 2018. Nikt nie spodziewał się, że mogło dojść do ogromnej pomyłki.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu Haps, według raportu GUS Polacy przeciętnie w 2019 roku konsumowali 61 kg mięsa na osobę. Natomiast początkowo wskazano, że w 2018 roku średnia wynosiła 76,9 kg. Prawda okazała się zgoła odmienna. Po jakimś czasie w sieci pojawiły się informacje dotyczące błędu w wyliczeniach. Sprawą zainteresowali się twórcy kampanii RoślinnieJemy, którzy zapytali GUS o prawidłowe dane.

Dzisiaj grzeje:

  1. Uwaga: Podjęli decyzję o zamknięciu. Istniało zbyt duże zagrożenie życia i zdrowia
  2. Dariusz znalazł borowika. Zobaczył co na nim jest i zamarł, szybko zaczął uciekać
  3. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami

Ile mięsa faktycznie jedzą Polacy?

- Ostatnie dni to dla nas sporo emocji - tych pozytywnych, bo cieszyliśmy się jak nigdy, gdy dotarliśmy do informacji opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny o tym, że spożycie mięsa w 2019 roku spadło o 15,9 kg w stosunku do 2018 roku. Jednocześnie, razem z domysłami, że przedstawione przez GUS dane mogą być błędne - pojawiło się też trochę stresu. Sami więc napisaliśmy do GUS, by zyskać pełne informacje o liczbach przedstawionych w publikacji “Rolnictwo w 2019” - głosił post opublikowanym na Facebooku przez RoślinnieJemy. O ile mniej mięsa jedzą statystycznie Polacy?

Dziś udało nam się uzyskać odpowiedź od GUS. Dane odnośnie spożycia mięsa na osobę w publikacji “Rolnictwo w 2019” zostały przedstawione błędnie. Spożycie mięsa na osobę w 2018 roku wyniosło nie 76,9 kg, a 62,4 kg, co dalej oznacza spadek spożycia mięsa o 2,24%, a nie o 20% jak wynika z danych cytowanych bezpośrednio ze wspomnianego raportu - można wyczytać we wpisie opublikowanym na Facebooku przez RoślinnieJemy. Polacy faktycznie jedzą mniej mięsa, jednak zmiana nie jest tak radykalna jak można by początkowo podejrzewać.

Zobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliZobaczyli co Wałęsa zjadł na obiad i wstrzymali oddech. Nagle zamarli, zaczęli alarmować po chwiliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z Marysią
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
  3. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu
  4. Zenek Martyniuk nie wytrzymał. Wszystko przez sugestie dziennikarza, "Facet musi jeść jak facet"
  5. Rozenek niewyspana, bez makijażu, nieuczesana nagle weszła do spożywczego. Słowa kasjerki zapamięta do końca życia
  6. Kompletna degrengolada na gali boksu, sędzia nie zauważył nokautu. Pięściarz wstał dopiero po pięciu minutach (WIDEO)

Źródła: Haps / Facebook / RoślinnieJemy

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł