Pomidory i inne produkty na targach szokują cenamiYouTube.com/ TV Regionalna pl

Cennik na targu zwala z nóg. Fasolka, czereśnie, pomidory, ziemniaki, truskawki i jabłka kosztują krocie

Pomidory, fasolka, czereśnie czy truskawki, niezależnie od wyboru które warzywo lub owoc kupujesz, cennik na targu, po prostu ścina z nóg. Produkty, które możemy kupić na rynkach, są szalenie drogie, sprzedawcy się nie ograniczają. Mimo to, o dziwo chętnych na ich zakup nie brakuje, a przed straganami ustawiają się kolejki.

Pomidory na ryneczkach w poprzednich latach nie były bardzo drogie, jednak wszystko zmieniło się od obecnego roku. Nikt nie spodziewał się, że tak pospolite produkty nagle staną się droższe od mięsa. Niestety, tak właśnie się stało i niektóre warzywa i owoce mogą stać się towarem luksusowym.

Stało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malinStało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malinCzytaj dalej

Pomidory i inne produkty na targowiskach są ekstremalnie drogie

Na targowiskach w Polsce ceny warzyw i owoców przerażają kupujących, mimo wszystko nie przeszkadzają im na tyle, żeby zrezygnować z zakupów. Fasolka szparagowa kosztowała w zeszłym tygodniu 45 zł, obecnie cena spadła do 38 zł za kilogram. Jak mówi sprzedawca, fasolka jest spod folii, stąd tak wysoka cena. Porażające są też ceny czereśni, z materiału kanału TV Regionalna pl na Youtube dowiadujemy się, że za te uwielbiane przez Polaków słodkie owoce zapłacić trzeba nawet 65 złotych za kilogram.

Dzisiaj grzeje:

 1. Podejrzane i skandaliczne, klienci Biedronki są zniesmaczeni. Kobieta zajrzała do lodówki z mięsem i nie wytrzymała, po chwili zauważyła co stało obok
 2. Masz tylko 2 dni na dopełnienie obowiązku. W przeciwnym razie możesz sporo stracić

Pomimo wysokich cen, na rynkach wrze. Truskawki schodzą do popołudnia, tak wielki popyt jest na owoce. Początek sezonu zawsze cechuje drożyzna, jednak w porównaniu do zeszłych lat będzie o wiele drożej. Według statystyk, same owoce podrożały w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 19,3%.

Mamy też dobre wieści.

- Bardzo dużo młodych ludzi zaczęło u mnie robić zakupy. Kiedy wprowadzono przepis, że między godz. 10 a 12 mogli robić zakupy tylko seniorzy, to młodzież zaczęła przychodzić w tym czasie tutaj. Mówią, że owoce i warzywa kupione na targu są bez porównania lepsze niż te, które kupowali w markecie. A jeszcze jak słyszą, że mogą zapłacić kartą, to już w ogóle są zachwyceni - opowiada jeden ze sprzedawców.

Tak wyglądają ceny najpopularniejszych produktów:

 • Jabłka Ligol (kg) - 7 zł
 • Pomidory krajowe (kg) - 10-18 zł
 • Młode ziemniaki (kg) - 6 zł
 • Truskawki (kg) - 15-26 zł
 • Czereśnie (kg) - 45-65 zł

Najlepsze newsy:

 1. Podczas programu na żywo Ewa Drzyzga nie wytrzymała. Nagle zalała się łzami
 2. Możesz dostać aż 500 zł mandatu, jeżeli nie przestrzegasz jednego nakazu. Nowe zmiany już od dziś
 3. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
 4. Eksperci znaleźli powiązania spożywania kawy z 2 okropnymi chorobami. Mówią o groźnych komplikacjach
 5. W szklance pod którym numerem jest najzdrowsze jajko? Mnóstwo osób się myli
 6. Zwiedzali piękną rezydencję, nikt nie spodziewał się tego, co znajdą w piwnicy. Niesamowite

Źródło: poznan.wyborcza.pl, youtube.com/ TV Regionalna pl

Następny artykuł