Porzeczki - zgadniesz który kolor jest najzdrowszy?facebook.com/pieknonaturybeautyofnature

Wiadomo, które porzeczki są najzdrowsze. Zdrowotnymi właściwościami biją na głowę pozostałe odmiany

Porzeczki nie są tak popularne jak truskawki, ponieważ ich gorzko-cierpko-kwaśny smak może odstraszać. Warto jednak dać im szansę i wprowadzić do diety, gdyż właściwości jednej z odmian porzeczek są olbrzymie. Wiesz jaki kolor jest najzdrowszy?

Porzeczki są jedynymi z najzdrowszych owoców jakie możemy zjeść w okresie letnim. Niezależnie od odmiany, którą wybierzecie, możecie mieć pewność, że w porcji tych małych owoców dostarczycie ogromną ilość przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Jednak porzeczka porzeczce nierówna, więc która z nich jest najbardziej zdrowa i bije na głowę inne rodzaje? Odpowiedź jest mocno zaskakująca.

Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy PolskiWstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy PolskiCzytaj dalej

Porzeczki warto jeść póki są dostępne - które mają najwięcej zdrowych właściwości?

We wszystkich znajdziemy dużo witaminy C oraz przeciwutleniaczy, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów, skóry i paznokci. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, które bezpośrednio oddziałują na rozwój nowotworów. Okazuje się, że jedna z odmian porzeczek zawiera w sobie o wiele więcej pozytywnych substancji, które każdy człowiek powinien codziennie dostarczać swojemu organizmowi.

Dzisiaj grzeje:

Według ekspertów najzdrowszą odmianą wcale nie są najbardziej popularne, czerwone porzeczki. Są nią porzeczki czarne, które ilością witaminy C, błonnika oraz antocyjanów biją na głowę resztę swojej rodziny.

Antocyjany są nadzwyczaj silnymi przeciwutleniaczami, których ze świecą szukać w innych produktach. Najwięcej tej zdrowej substancji znajduje się w skórce i bezpośrednio pod nią. Tak samo jest z błonnikiem roślinnym, który wspomaga perystaltykę jelit oraz oczyszcza układ wydalniczy ze szkodliwych złogów.

Duża ilość specyficznych olejków eterycznych, odpowiadających za charakterystyczny smak i aromat porzeczek, pożytecznie działa na produkcję soków trawiennych oraz apetyt. Z tego powodu czarne porzeczki idealne są dla ludzi, którzy mają problemy z apetytem, szczególnie dzieci.

Najlepsze newsy:

Źródło: https://parenting.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł