Prognoza pogody zamurowała PolakówPixabay / licencja: CC 0

Polany pełne grzybów czy ściółka sucha niczym pieprz? Już wiemy jakie niespodzianki przygotowała pogoda na początek jesieni

Prognoza pogody na sam początek jesieni zaskoczy wszystkich, najbardziej jednak grzybiarzy. Czy spadnie wystarczająco dużo deszczu, aby grzyby mogły rosnąć? Znamy szczegóły, aura będzie zaskakująca.

Prognoza pogody na najbliższy czas zaskoczy wszystkich tych, którzy planowali wybrać się na grzyby. Jak wiadomo lubią one dość duży poziom wilgotności, gdyż wtedy ich rozwój jest najszybszy. Wysoka temperatura również jest pomocna - przyspiesza proces wzrostu, co pozwala lasom szybko odnowić zebrane przez grzybiarzy okazy. Czy natura będzie przychylna fanom grzybów?

Przerażająca przepowiednia papieża właśnie się sprawdza. Dotyczy najgorszego zjawiska związanego z żywnością. Problem dotyka cały światPrzerażająca przepowiednia papieża właśnie się sprawdza. Dotyczy najgorszego zjawiska związanego z żywnością. Problem dotyka cały światCzytaj dalej

Prognoza pogody na jesień - jest się z czego cieszyć?

Deszcz w ciepłe dni jest jak manna dla grzybiarza. Następnego dnia szykuje już kalosze i kosze, do paska przypasa kordzik i wybywa do najbliższego lasu - wie, że zbiory będą obfite, musi się jednak spieszyć, aby inni ludzie go nie wyprzedzili. Najbliższe dwa tygodnie będą pod względem pogody bardzo zróżnicowane - natura pozwoli nam cieszyć się wysoką temperaturą i nie zabraknie także deszczy. Choć te przyjdą stosunkowo późno.

- Okres bezopadowy wynosi w całym kraju prawie 2 tygodnie. Większe sumy opadów notowaliśmy ostatnio 7 września. Przez ten czas wystarczyło aby ponownie pogorszyła się sytuacja hydrologiczna - informuje IMGW.

Dzisiaj grzeje:

  1. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  2. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
  3. Trwająca kilka dni dieta ziemniaczana podbija internet. Jej efekty są spektakularne

Najcieplej ma być jutro, gdyż słupki termometrów dojdą nawet do 27 stopni. Początek tygodnia minąć ma gorącej i suchej aurze, gdyż opady deszczu pojawić się mają dopiero w piątek. Z tego powodu ściółka leśna jest póki co wysuszona, dlatego znajdziemy jedynie pojedyncze okazy, co stanowi okropną wiadomość dla wielbicieli grzybobrania. Wszystko zmieni się od piątku, kiedy to mają spaść pierwsze deszcze. W weekend ma utrzymać się owa tendencja, co daje nadzieję dla grzybiarzy.

Od przyszłego tygodnia temperatury zdecydowanie spadną. Najchłodniejszy ma być wtorek z 18 stopniami Celsjusza. Jeśli przez cały weekend spadnie odpowiednio dużo wody, zbieracze grzybów mogą liczyć na sowite zbiory. Niestety, wcześniej meteorolodzy przewidywali przymrozki wypadające na połowę października, więc trzeba się spieszyć. Najbliższe tygodnie mogą być ostatnim dzwonkiem na udane zbiory.

70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serce70-letni rodzice przygotowali ucztę, zaprosili sześcioro ukochanych pociech. Dzieci okrutnie złamały im serceCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Przez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie kary
  2. Tajemnicza wizja Krzysztofa Jackowskiego. Co mogą oznaczać słowa jasnowidza?
  3. Anię zamurowało podczas grzybobrania. Zajrzała do czarnej dziury w ziemi i nie mogła uwierzyć własnym oczom
  4. Dramatyczny finał grzybobrania. Na pomoc ruszyło 20-tu strażaków
  5. Zacznie się za kilkanaście godzin. Biedronka już ogłosiła
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Źródło: onet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł