Prognoza pogody zamurowała PolakówVentusky.com

Załamanie pogody w Polsce. Mnóstwo Polaków zdruzgotanych, tylko grzybiarze w euforii, szykują się gigantyczne zbiory

Prognoza pogody niestety zwiastuje całkowite załamanie, czeka nas oberwanie chmury. Polacy są zrozpaczeni, nic nie wskazuję na to, że najbliższe dni będą pogodne, słoneczna aura długo może nie wrócić. Z całego społeczeństwa zadowoleni są jedynie grzybiarze - najbliższe dni mogą dać mnóstwo zbiorów.

Prognoza pogody o tej porze roku zazwyczaj wywołuje mnóstwo emocji. Ludzie chcą, aby lato zostało jak najdłużej, jednak im dalej, tym szansa na ciepłe dni skutecznie maleje. Nie inaczej jest tym razem - synoptycy ostrzegali przed brzydką aurą za oknem, która wreszcie się pojawiła. Praktycznie każdy jest obecnie zrozpaczony, w końcu jesienne deszcze w żadnym wypadku nie są przyjemne. Jedynymi osobami, które wpadają w prawdziwą euforie widząc prognozę, są grzybiarze. Wszystko wskazuje na to, że w lasach będzie prawdziwy wysyp grzybów.

Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieZapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieCzytaj dalej

Prognoza pogody wywołuje uśmiech na twarzach tylko jednej grupy ludzi

Ostatnie dni były względnie spokojne. Umiarkowanie ciepła temperatura, brak większych opadów deszczu, stosunkowo niewielki wiatr. Idealny czas na wakacje last minute, gdyż ogólna aura była charakterystyczna dla przełomu lata i jesieni. Obecny weekend wszystko niestety zmieni, choć wieści nie są tragiczne dla wszystkich. Zapaleni grzybiarze wpadają w euforie, ponieważ ich spiżarnie już niedługo zapełnią się różnymi przetworami z grzybów.

Dzisiaj grzeje:

  1. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom
  2. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  3. Mimo że przypominają rozgotowany makaron, są cennym łupem dla grzybiarzy. Wiemy, gdzie je znaleźć

Jak podaje IMGW Europa Centralna i Północna jest pod wpływem niżów, które zazwyczaj wywołują nieprzyjemną atmosferę. Miliony z nas czekają już na obsypane złotymi liśćmi chodniki i melancholijną aurę, mimo wszystko na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Obecny weekend minie na strugach deszczu, chłodnym wietrze i stosunkowo niskiej temperaturze. Takie informacje są dla większości powodem do smutku, lecz fani zbierania grzybów podskakują już z ekscytacją.

Grzyby uwielbiają wilgoć. 2 ostatnie tygodnie były słoneczne i ciepłe, co skutecznie zmniejszało ilość owocników w lasach. Duża ilość opadów sprawi, że grzybnie na nowo zaczną wypuszczać grzyby, a grzybiarze ochoczo ruszą do ich zbierania. Co więcej, w ciągu kilku dni ich koszyki powinny być zapełnione po brzegi - wtedy lasy dosłownie zostaną obsypane dorodnymi okazami. Największe zbiory mogą być na zachodzie kraju, a szczególnie dobre warunku panować mają na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Jeśli taka sytuacja utrzyma się jeszcze dłużej i prognozy pogody sprawdzą się, będziemy mogli cieszyć się smakiem świeżych grzybów nawet do połowy listopada. Dopiero wtedy przyjść mają pierwsze mrozy, które skutecznie zastopują rozwój grzybów na długie miesiące.

Już jest, za symboliczną złotówkę i bez żadnych haczyków. W Biedronce poszaleliJuż jest, za symboliczną złotówkę i bez żadnych haczyków. W Biedronce poszaleliCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Zmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiące
  2. Wstrząsająca relacja z Domu Opieki Społecznej. "Panie Boże błagam Cię, żebym tutaj nie zemdlała i dała radę wytrzymać"
  3. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłości
  4. Ogromne gratulacje, dumna Lara Gessler pozuje z dzieckiem do zdjęcia. Niezwykle wzruszające chwile dla gwiazdy TVN
  5. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Źródło: pogoda.interia.pl, lodz.tvp.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł