Protest kobiet i pomoc restauracjikrakow.wyborcza.pl

Obostrzenia ich wyniszczają. Mimo to rozdają protestującym kobietom jedzenie

Protest kobiet to czas niesamowitej mobilizacji wielu osób. Restauracje mimo braku stabilizacji ze względu na obostrzenia, działają po to, aby móc wspierać protestujące kobiety.

Protest kobiet to najgłośniejsze wydarzenie ostatniego tygodnia. Zaraz po nim, ponowne działania rządu, które prowadzą do lockdownu wielu branż. Między innymi restauracje przeżywają kryzys jeśli chodzi o swoją działalność i perspektywę utrzymania się na rynku. Coraz to nowsze obostrzenia, które się pojawiają, powodują pogorszenie się sytuacji wielu pracodawców, ale również ich załogi.

Kolejny porażający, pilny alarm z GIS. Możliwe okropne objawy po zjedzeniu kultowego produktuKolejny porażający, pilny alarm z GIS. Możliwe okropne objawy po zjedzeniu kultowego produktuCzytaj dalej

Wydawało nam się, że pierwszy lockdown będzie dla nas ostatnim i najgorsze już za nami. Jak się okazuje, warto przygotować się na drugą falę ponownych zamknięć branży różnego rodzaju. Aktualna sytuacja polityczna również nie nastraja do optymizmu.

Protest kobiet: w imię zasad i wolnego wyboru

22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego na temat planowania rodziny, ochrony płodu ludzkiego oraz warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zgodnie z decyzją, którą podjął Trybunał Konstytucyjny, uznaje się brak możliwości przerywania ciąży nawet z powodu wad letalnych płodu. Kobiety wyszły na ulicę wraz ze swoimi rodzinami oraz bliskimi, aby wybrzmiał ich sprzeciw wobec wyroku.

Ogólnopolski Strajk Kobiet stał się wydarzeniem, o którym jest głośno na całym świecie. Inne kraje solidaryzują się z Polską w trakcie tego emocjonującego dla wszystkich czasu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći
  2. Anna Mucha bez stanika na plaży. Jak afrodyta, rozgrzani fani zasypują ją komplementami [zdjęcie]
  3. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Restauracje mimo podbramkowej sytuacji starają się pomagać

Gastronomia to jedna z branż, która została postawiona przed faktem dokonanym jako pierwsza. Należało ograniczyć funkcjonowanie restauracji, pubów czy stołówek ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań. Mimo niestabilnej sytuacji, restauracje w całej Polsce przyłączyły się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i wspierają je każdego dnia w trakcie ich pochodów. Dobrym słowem, ciepłym posiłkiem czy herbatą.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, restauracje mogą funkcjonować, wydając posiłki na wynos lub organizując dostawy pod adres wskazany przez klienta. Jak mówią jednak właściciele branży, takie rozwiązania nie gwarantują stabilności finansowej ani nawet niższych kosztów utrzymania biznesu. Mimo niestabilnej sytuacji, gastronomia działa i pomaga nie tylko dla własnego dobra, ale i dobra kobiet, które każdego dnia wychodzą po to, aby protestować.

Część restauracji przygotowało specjalne promocje dla kobiet z okazji Czarnej Środy, jeszcze inne przygotowały specjalne wypieki lub przekazały dochody na rzecz organizacji prokobiecych.

Charakterystyczne błyskawice, będące symbolem walki kobiet o swoje prawa, zdobiły wypieki w nie jednej cukierni. Między innymi bochenki chleba, desery, kawy czy ciastka. Warszawska cukiernia Lukullus stworzyła nową odsłonę swojego klasyka, napoleonki, przyozdabiając ją właśnie błyskawicą. Po 11 brakowało już ciastek do sprzedaży. Cały dochód z ich sprzedaży przekazano na wsparcie kobiet.

Innym przykładem może być warszawski MOD Donuts, który sprzedawał pączki przyozdobione symbolem walecznych kobiet. Wiele punktów gastronomicznych na mapie polski, tworzonych jest właśnie przez kobiety, ze względu na co, czują one potrzebę solidaryzacji z walczącymi.

Krakowska restauracja By The Way przygotowała dla protestujących kobiet paczki, w których była woda oraz kanapki. Zachęcili również inne restauracje do przyłączenia się do akcji.

Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemKupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzemCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. NASA zbadała niebywały skarb w kosmosie. Kwota jego wartości nawet nie zmieści się w tytule
  2. Zakopują majtki na polu i czekają na efekt. Rezultaty wprawiają w osłupienie
  3. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
  4. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego
  5. Połącz parę składników i gotowe szybciej niż w 5 minut. Błyskawiczne ciasto bez pieczenia
  6. Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt zanieczyszczony niebezpieczną bakterią
  7. Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystko

Żródło:krakow.wyborcza.pl/ vogue.pl/ facebook.pl/AïOLI Bread&Aperitivo

Następny artykuł