PrzejedzenieTRICOLORS/East News

Przejadłeś się w święta? Produkty, które masz w kuchni w mig zlikwidują ból brzucha

Przejedzenie się jest uczuciem, które często nie odpuszcza nas w trakcie wigilijnego ucztowania. Mnogość pysznych potraw i nieustanne pytanie o dokładkę sprawiają, że ciężko jest nam odmówić kolejnego kawałka sernika albo aromatycznego krokieta. Dzięki herbacie, przyprawom czy naparom z ziół w szybki sposób pozbędziecie się dyskomfortu tuż po zjedzeniu nadmiernej ilości potraw.

Przejedzenie się w święta często jest następstwem długich godzin spędzonych przy stole. Co roku staramy się zachować zdrowy rozsądek przy nakładaniu kolejnych porcji, a i tak kończy się bólem brzucha i uczuciem nadmiernej sytości. Wszystko za sprawą pysznych potraw, których nie sposób odmówić, szczególnie wtedy, kiedy są naprawdę pyszne, a na wiele z nich czekamy przez cały rok.

Na świątecznym stole pojawia się 12 potraw, a wśród nich prawdziwe rarytasy. Długie godziny ucztowania sprzyjają kolejnym dokładkom, a to prowadzi nas często do poczucia dyskomfortu. Zebraliśmy listę kilku produktów, które usprawnią pracę żołądka i pozwolą się cieszyć dobrym samopoczuciem przy stole. Większość z nich mamy w swojej kuchni, więc to dobry sposób na to, żeby poczuć się dobrze w kilka minut.

Przejedzenie się efektem ubocznym świąt

W święta Bożego Narodzenia bardzo ważna jest tradycja. Przede wszystkim mowa tutaj o 12 potrawach, które wiążą się z symboliką i wierzeniem, że każda z nich nawiązuje do jednego z apostołów lub jednego z miesięcy, które czekają na nas w kolejnym roku.

Mówi się o tym, że każdy, kto spróbuje wszystkich potraw w trakcie świąt Bożego Narodzenia, będzie żyć w zdrowiu i dostatku przez kolejny rok. Należałoby zatem pamiętać o rozwadze, jeśli chodzi o nakładane porcje, aby znaleźć miejsce na każdą z nich, jednak w trakcie wigilijnej kolacji ciężko o umiar. Dla entuzjastów zdrowego odżywiania jest to często czas zawieszenia diety i liczenia kalorii. Nikt przecież nie chciałby odmawiać sobie kolejnej porcji bigosu czy aromatycznych pierogów.

Uwielbiasz czerwoną cebulę? Brawo, jest skuteczniejsza niż biała i żółtaUwielbiasz czerwoną cebulę? Brawo, jest skuteczniejsza niż biała i żółtaCzytaj dalej

Jeśli na co dzień spożywamy określoną ilość kalorii i bazujemy jedynie na lekkich, zdrowych produktach, tłuste potrawy w nadmiernej ilości mogą wpłynąć znacząco na nasze samopoczucie przy stole. Należy również zwrócić uwagę na to, że w trakcie świątecznych posiłków mieszamy ze sobą jedzenie różnego rodzaju. Wytrawne potrawy jemy razem z ciastem i słodkimi napojami, co tworzy mieszankę ciężką do szybkiego strawienia. Warto pamiętać również o tym, że święta trwają kilka dni i tak naprawdę nie ma mowy o przerwie od pysznych dań. Do normalnego rodzaju posiłków wracamy dopiero po kilku dniach, a nierzadko dopiero po sylwestrze.

Produkty, które wspomogą trawienie w trakcie świątecznego ucztowania

Herbata pomoże w dolegliwościach żołądkowych. Możemy wybrać czarną, zieloną lub nawet czerwoną. Czarna herbata wspomaga trawienie tłuszczy, a zielona szybko likwiduje uczucie sytości. Czerwona znana jest ze swojego rewelacyjnego wpływu na pracę wątroby. Jeśli jesteśmy już przy takiego rodzaju naparach, rewelacyjny wpływ na nasz organizm będzie miała także melisa, rumianek czy napar z majeranku. Przede wszystkim uśmierzają one ból brzucha.

Częstym efektem ubocznym spożywania nadmiernych ilości wigilijnych potraw jest także zgaga, z którą boryka się wiele osób. Warto przygotować napar z dziurawca, który w szybki sposób zniweluje przykre uczucie i dyskomfort.

Alkohol również wpływa na poprawę trawienia, mowa między innymi o wódce czy winie. Jednak tę pierwszą warto podać z pieprzem i wypić ją w trakcie lub po posiłku. Alkohol usprawnia pracę jelit, co szczególnie przyda się w trakcie świątecznego biesiadowania. Nie można zapomnieć również o spacerach, które wspomagają pobudzenie naszego organizmu do pracy i czynności trawiennych.

Ocet jabłkowy również okaże się nieoceniony

Nie zapominajmy również o occie jabłkowym, który znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości i co najważniejsze, możemy go wykorzystać w trakcie świątecznego ucztowania. Wypicie szklanki wody z octem wspomoże trawienie. Co więcej, pomoże pozbyć się uczucia dyskomfortu. Do całej mieszanki możemy dodać odrobinę miodu.

W tym artykule pisaliśmy o rewelacyjnych właściwościach octu jabłkowego, który pity codziennie przynosi niesamowite efekty. Jeśli natomiast borykacie się w obecnym okresie z infekcjami zatok, warto skorzystać z przepisu na domowe lekarstwo z wykorzystaniem octu, który znajdziecie tutaj.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł