Paczkashutterstock

Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała

Przesyłka, na którą oczekiwała pewna kobieta nie posiadała zamówionej zawartości. Wewnątrz paczki kobieta znalazła kopertę z prawdopodobnie chińskim pismem, w jej wnętrzu kryło się coś niecodziennego. Władze ostrzegają przed plagą podobnych zjawisk.

Przesyłka z Chin pewnej kobiety w środku zawierała coś czego w najśmielszych przypuszczeniach się nie spodziewała. Obecnie zamawianie rzeczy z dalekiej Azji jest bardzo popularne. Ceny za ubrania, biżuterię czy kosmetyki potrafią być nawet kilkunastokrotnie niższe niż u nas. Jedyny problem tkwi w czasie oczekiwania, jednak klienci są całkowicie świadomi, że może ono trwać nawet kilka tygodni. Bohaterka historii akurat czekała na przesyłkę zawierającą kolczyki z popularnej strony Aliexpress. Gdy tylko otworzyła paczuszkę była pewna jednego - to na co patrzy na pewno nie jest biżuterią.

Wielka kompromitacja w Familiadzie. Strasburger zapytał o jedzenie i zastygł słysząc odpowiedźWielka kompromitacja w Familiadzie. Strasburger zapytał o jedzenie i zastygł słysząc odpowiedźCzytaj dalej

Przesyłka z tajemniczą zawartością - mamy się czego obawiać?

Kobieta nie jest jedyną osobą, która otrzymała kopertę z podobną zawartością. Jak się okazuje proceder ten miał swój początek już w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze władze apelują do klientów, aby pod żadnym pozorem nie wykorzystywać rzeczy znajdujących się w przesyłce. Konsekwencje tego mogą być opłakane, nie tylko dla nas. Całe szczęście kobieta, gdy tylko zauważyła, że przesyłka posiada błędną zawartość, postanowiła nagłośnić całą sprawę. Dlatego teraz możemy ostrzec przed niebezpiecznym wnętrzem niektórych paczek. Miejmy się na baczności.

Dzisiaj grzeje:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

W kopercie zamiast upragnionych kolczyków kobieta znalazła nasiona tajemniczej rośliny zwane "płatkami złota". Jak się okazuje rozsianie tych roślin może być katastrofalne w skutkach, dlatego gdy w naszej paczce znajdziemy podobną zawartość, jak najszybciej powinniśmy oddać ją na pocztę i odesłać do nadawcy. Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa ostrzega, przed wysiewaniem zagadkowych nasion ponieważ - mogą być źródłem nowych, niewystępujących dotychczas w kraju lub w Unii Europejskiej agrofagów szkodliwych. Takie organizmy (np. szkodniki, grzyby, bakterie wirusy i inne) stanowią potencjalne zagrożenie dla roślin uprawianych i rosnących w naturze na danym obszarze, i przy korzystnych warunkach do rozwoju oraz braku naturalnych wrogów/czynników ograniczających, mogą zadomowić się, powodując starty gospodarcze i środowiskowe.

Jeśli w waszej przesyłce znajdą się te nasiona - nie wahajcie się ich oddać i zgłosić reklamację. To może być kwestia naszego bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitna postać, miał 53 lata
  2. Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniu
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
  4. Karol Strasburger wyjawił wszystko. Jego o 35 lat młodsza wybranka ma z nim jak w niebie
  5. Siostra Anastazja podała obłędny przepis na ogórki. Sekretem ich smaku jest pewna przyprawa
  6. Ksiądz z Podkarpacia miał wejść do Biedronki i ukraść 1 produkt. Porażające, jaką rzecz chciał wynieść
  7. Nagła interwencja policji na treningu Bayernu Monachium. Potrzebna była natychmiastowa reakcja

Źródło: onet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł