Ptasie mleczko i inne specjałyPixabay / Miroslavik; Wikipedia / Ra Boe / CC BY-SA 2.5; Pixino CC0

1,5 tony ptasiego mleczka, kraby, małże, kawior. Ujawniono, rządowy bufet ma być niesamowicie zaopatrzony

Ptasie mleczko uchodzi za jeden z najbardziej smakowitych łakoci, które cechuje się wyjątkową delikatnością. Okazuje się, że rządowy bufet rozpisał przetarg na aż 1,5 tony tego specjału. Obok niego do rządowej stołówki mają trafić między innymi kawior i owoce morza. Mało kto by się tego spodziewał.

Wyśmienite ptasie mleczko, niejednokrotnie wywoływało zachwyt wśród smakoszy. Okazuje się, że w rządzie również gustują w tym specjale. Cieszy się taką popularnością, że zamówiono aż 1,5 tony ptasiego mleczka. Bufet R zostanie zaopatrzony w niecodzienne smakołyki, na które nie każdy może sobie pozwolić. Przetarg został już ogłoszony.

Ptasie mleczko i inne specjały z rządowego bufetu

Ptasie mleczko uchodzi za wyborną propozycję deserową, obok której ciężko przejść obojętnie. Przeważnie jedno opakowanie takich łakoci starcza nam na kilka dni. Jednak rządzący mają znacznie większe zapotrzebowanie na ten specjał.

Ptasie mleczko znalazło się na liście produktów, które mają zostać zakupione do bufetu R, znajdującego się w Kancelarii Premiera. Jest on przeznaczony wyłącznie dla osób zatrudnionych przez rząd. Centrum Obsługi Administracji Rządowej rozplanowało zakupy na najbliższe 24 miesiące.

Ciężko sobie wyobrazić ptasie mleczko w takich ilościach. 1,5 tony frykasów najprawdopodobniej mogłaby zapełnić jedno spore pomieszczenie. Jednak nawet taka dawka wyśmienitych słodyczy nie jest wystarczająca. Co jeszcze pojawi się w bufecie R?

Uwielbiasz mandarynki? Eksperci przestrzegają przed 1 sposobem ich jedzeniaUwielbiasz mandarynki? Eksperci przestrzegają przed 1 sposobem ich jedzeniaCzytaj dalej

Ptasie mleczko to nie wszystko. W rządowym bufecie pojawić się ma tona ciast, blisko 150 kilogramów rozmaitych batonów i 360 kilogramów śliwek w czekoladzie. Nie zapomniano również o słodkich napitkach.

Rządowy bufet ma zostać zaopatrzony w 18,6 tysięcy butelek Coca-Coli. Warto zauważyć, że od nowego roku może ona stać się wyjątkowo kosztownym produktem. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak będą wyglądały ceny napojów po wprowadzeniu podatku cukrowego. W bufecie nie zabraknie bardziej egzotycznych smakołyków.

Niezwykłe rarytasy w rządowym bufecie

Oczywiście nie mogło zabraknąć bardziej luksusowych specjałów. Zamówienie do rządowego bufetu zakłada zaopatrzenie go w kilogram kawioru. Z pewnością jest to spory wydatek. Jednak najwidoczniej jest on bardzo potrzebny.

W zamówieniu do bufetu R można również znaleźć 4,5 kilograma małży, 17 kilogramów krabów i 7,5 kilograma krewetek. Bez wątpienia takie zapasy starczyłby niektórym na ładnych kilka lat. Okazała lista produktów na tym się nie kończy.

Oprócz wyżej wymienionych specjałów bufet ma zostać zaopatrzony w 720 kilogramów ryb. Na liście znajdują się węgorze, szczupaki, sandacze oraz karmazyny. Nie pozostaje nam nic innego jak patrzenie na to z niedowierzaniem i zazdrością. Na szczęście w domowym zaciszu możemy przygotować równie smakowite dania z bardziej pospolitych produktów. Przykładem są, chociażby przepyszne placki ziemniaczane.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Fakt

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł