Rachunek za kawę i kebaba w kurorcie zaskakuje.pixabay/lnitsyk

Na rachunku zobaczyli opłatę za opalanie się i pływanie w morzu. Najbardziej poraziła ich jednak cena kebaba i kawy

Rachunek, jaki możemy dostać na wakacjach w nadmorskich miejscowościach, zwykle zwala z nóg. Koszmarnie dużo zapłacimy obecnie nie tylko za słynne już morskie ryby ze smażalni, ale też zwykłe gofry. Nad Bałtykiem dawno nie było tak drogo, a panująca pandemia nadal mocno wpływa na ceny w obiektach gastronomicznych w miejscowościach wypoczynkowych. Przekonał się tym urlopowicz, który postanowił spędzić wakacje w pewnym kurorcie.

Rachunek, który otrzymał pewien turysta, wywołał falę komentarzy internautów, bo koszty urlopu w tym roku niezmiennie nas dziwią. Co prawda w Polsce już od dłuższego czasu wiemy, że nad morzem słona jest obecnie nie tylko woda. Ceny są okropnie wysokie w niemal wszystkich popularnych miejscowościach wypoczynkowych, czy to nad Bałtykiem, czy tez nad morzem. Najgorsze jest chyba jednak to, że płacimy niebotycznie wysokie ceny za niewyszukane potrawy.

Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyStało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyCzytaj dalej

Rachunek za zwykłą kawę i kebaba zwala z nóg i mocno podnosi ciśnienie. Pewien turysta nie sądził, że za wakacje zapłaci aż tyle

Rachunek z pewnego kurortu dołącza do całej kolekcji paragonów turystów z tego roku. Polacy, którzy chcieli po prostu wypocząć nad morzem lub w górach, wiele razy zdziwili się, jak dużo muszą zapłacić za bardzo niepozorne posiłki. Drogie okazują się nie tylko typowe polskie dania, takie jak schabowe czy smażone ryby, ale też potrawy, które kupujemy zawsze wtedy, gdy chcemy się najeść za niewielkie pieniądze. Wśród nich królują oczywiście kebaby, ale okazuje się, że nawet najpopularniejszy fast food bynajmniej nie jest tani. Ci, którzy postanowili spędzić wakacje w Turcji, mogą zapłacić słono nie tylko za posiłki, ale też za zwykle darmowe rozrywki na plaży.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  2. Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osób

Przekonali się o tym turyści, którzy spędzali wakacje w tureckim kurorcie. Paragon z Bodrum powala sumą - mogliśmy ją poznać dzięki temu, że czytelnik Daily Mail postanowił się nim podzielić z redakcją. Na rachunku widzimy tradycyjnego kebaba za niemal 369 lir tureckich, czyli około 215 zł. Luksusem na wakacjach okazało się także wypicie podwójnego espresso, bo podobnie jak zwykła cola kosztuje 61 lir tureckich, a więc jakieś 35 zł. Jakby tego było mało, turecka miejscowość dolicza ostatnio dodatkową opłatę za opalanie się i pływanie w morzu. Burmistrz Bodrum przekonuje, że nie wszędzie tutaj jest tak drogo. - "Przez pandemię koronawirusa przedsiębiorcy ponieśli ogromne straty, a wielu z nich ledwo wiąże koniec z końcem. To jednak nie powinno powodować aż takiego wzrostu cen dla turystów. Jeśli ktoś chce może zapłacić nawet 100 tys. lirów za kebaba to może to zrobić, ale naprawdę w Bodrum nadal można znaleźć wiele tanich miejsc i zjeść kebaba za 20 lir" - wyjaśnia Ahmet Aras. Daily Mail otrzymało też paragony z włoskich i greckich knajp, w których rachunki za ryby, makaron i kalmary były jeszcze wyższe.

Najlepsze newsy:

  1. Nagranie tańczącej Małgorzaty Trzaskowskiej podbija internet. Widać, że dobrze się bawiła
  2. Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Sprawą zajęła się policja. Tragedia, która nie mieści się w głowie
  3. Niemożliwe, ile kosztują pierogi w restauracji Gessler. Cena nie mieści się w głowie
  4. Wyciekły zdjęcia obiadów z polskich więzień. Dietetycy dbają o osadzonych, koszt 1 posiłku nie jest tajemnicą
  5. Zaczęło się, od dzisiaj ogromna zmiana w Biedronce. Klientów czeka wielka niespodzianka
  6. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Zmarł przedwcześnie, osierocił dwójkę dzieci

Źródło: podroze.onet.pl, daily.mail.co.uk

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł