Rachunek, który wywołał łzyFacebook

Kelner zobaczył tajemniczą karteczkę na stoliku, od razu zaczął płakać. Powodem zostawiony obok rachunek klienta

Nie da się ukryć, że osoby pracujące w gastronomii niejednokrotnie były zaskakiwane przez klientów odwiedzających restauracje. Nie inaczej było w przypadku kelnera, który pewnego dnia dostrzegł na stoliku list i rachunek pozostawiony przez gościa. Z pewnością nie zapomni tego do końca życia.

Praca kelnera z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Często zdarza im się spotykać z brakiem uprzejmości i pogardą ze strony klientów. Niekiedy tego typu doświadczenia mogą przyczynić się do załamania i łez. Pewien kelner z pewnością nie spodziewał się, że jeden z gości restauracji zachowa się w taki sposób. List i rachunek pozostawiony na stole rzadko kiedy wywołuje takie emocje. Do czego doszło?

Uwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapustaUwielbiana surówka z KFC jest wyjątkowo prosta do zrobienia w domu. Najważniejszym składnikiem jest kapustaCzytaj dalej

Rachunek i list wywołały łzy

Przeważnie rachunek wywołuje największe zaskoczenie u klientów restauracji. Jednak w tym przypadku stało się zupełnie inaczej. Pewien z gości lokalu w New Jersey na wschodnim wybrzeżu USA, przed wyjściem, postanowił napisać list i dodać na rachunku pewną istotną adnotację. Kelner podchodząc do stolika nie mógł uwierzyć własnym oczom. O sprawie wypowiedział się właściciel restauracji.

- Razem z rodziną zjedli swoje dania i wyszli bez słowa. Gdy obsługujący ich kelner zobaczył napiwek, zaczął płakać. Kolejni pracownicy podchodzili, a w ich oczach też pojawiały się łzy wzruszenia. Sam nie umiałem ich powstrzymać. To dla nas naprawdę trudny okres. Jest coraz gorzej, doszedłem do punktu, w którym zastanawiałem się nad zamknięciem. Nawet teraz, w środku lata, zarabiamy połowę tego, co zwykle - powiedział w rozmowie z CNN Arnold Texeira, przytaczany przez portal O2. Ile wynosił napiwek i co było napisane w liście?

Dzisiaj grzeje:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Masz w domu stare płyty? Niektóre są warte fortuny, warto przetrzepać piwnice, bo można sporo zarobić

Kwota, o którą został wzbogacony rachunek odbiera mowę

Klient otrzymawszy rachunek, wpisał na nim kwotę napiwku. Kelner patrząc na nią od razu uronił łzy. Okazało się, że gość restauracji postanowił przekazać pracownikom aż 1000 dolarów, czyli ok. 4000 zł. Bez wątpienia jest to niezwykle hojny gest, obok którego ciężko przejść obojętnie. Słowa, które mężczyzna napisał w pozostawionym na stoliku liście również mogą wywołać wzruszenie.

- Jesteśmy wdzięczni za Wasze pyszne jedzenie, ciepłe uśmiechy, wspaniałą atmosferę. Musicie wiedzieć, że naprawdę ją doceniamy, bez Waszej restauracji lato nie byłoby dobre - brzmiały słowe napisane na karteczce od stałego bywalca.

Rachunek, który wywołał łzy

(Facebook)

Najlepsze newsy:

  1. Krzysztof Krawczyk pogrążony w żałobie. Po raz kolejny stracił bliską osobę, "żal rozrywa mi duszę"
  2. Dramat w kościele, 5 osób nie żyje, są ranni. Tragiczne wiadomości ze świata
  3. Z 1 krzaka sypnie ogórkami na wiele wiader. Dzięki nawozowi cukrowemu, niebywale tani i prosty w przygotowaniu
  4. Niezawodny sposób szefa kuchni na gęsty i odżywczy rosół. Wystarczy wlać 1 nieoczywisty składnik
  5. Wrzuciła do małosolnych nietypowy składnik. Wszyscy poprosili o przepis
  6. Tragiczne wiadomości obiegły media z całego świata. Miała zostać mistrzynią świata, zmarła w bardzo przykrych okolicznościach

Źródło: O2

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł