Restauracja zrobiła niebywałą akcjęcanva.com/Kzenon

Właśnie ruszyła wielka akcja. Znana restauracja zdecydowała się na radykalny krok, tylko pogratulować

Pewna restauracja w Jaśle postanowiła zorganizować akcję charytatywną, z której skorzystać może dosłownie każdy. W knajpie, której nazwa brzmi: "U Schabińskiej" można, przez najbliższe dwa tygodnie, zjeść ciepły posiłek całkowicie za darmo. Właściciele zachęcają do kontaktu, tłumacząc, że "wszyscy muszą sobie teraz pomagać."

Restauracja w Jaśle udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych grafikę, na której zamieściła numer telefonu przeznaczony dla chętnych. Jak wynika z wypowiedzi właścicieli, dosłownie każdy może skorzystać z ich oferty - nie trzeba żadnych wyjaśnień.

Swoją akcję porównują do tradycji pozostawiania jednego wolnego nakrycia na wigilijnym stole. Właściciele chcą po prostu pomóc każdemu, kto z różnych powodów nie może zjeść niczego ciepłego. Jeśli więc znasz kogoś, kto potrzebowałby takiej pomocy, skontaktuj się z lokalem.

Restauracja postanowiła zorganizować niebywałą akcję

W czasach tak trudnych jak obecnie, w dobie szalejącej epidemii i rodzących się podziałów, musimy się jednoczyć. Na wigilijnym stole zostawiamy jedno puste nakrycie - deklarację pomocy każdemu, kto w potrzebie zapuka do naszych drzwi - tak rozpoczęto wiadomość w poście na profilu restauracji "U Schabińskiej".

Ten gest, gotowość podzielenia się posiłkiem z tymi, którzy tego potrzebują, to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Symbol tego, że potrafimy, chcemy i jesteśmy gotowi pomagać nie tylko w święta, ale zawsze - można przeczytać w dalszej części postu.

Tylko pierwszy odcinek będzie darmowy, za resztę trzeba zapłacić. Kontrowersyjny powrót Tylko pierwszy odcinek będzie darmowy, za resztę trzeba zapłacić. Kontrowersyjny powrót "Kuchennych rewolucji"Czytaj dalej

W związku z tym każdy, kto zgłosi się pod podany na grafice numer telefonu, może liczyć na ciepły posiłek. Co więcej, danie nie musi być przeznaczone dla ciebie - możesz zamówić je dla potrzebującego członka rodziny, czy sąsiada, którzy z jakichś powodów nie mogą zjeść nic w domu.

Zgłoszenia na linii telefonicznej przyjmowane są od godziny 8.00 do 11.00. W godzinach 12.00 do 14.00 jedzenie będzie wydawane i właśnie wtedy można odebrać swój zamówiony posiłek. Trzeba jednak pamiętać o własnym pojemniku, aby móc przenieść je z lokalu.

Zapytajcie, komu możecie pomóc. Nie bójcie się zapytać, gdy sami potrzebujecie pomocy. Jeżeli cokolwiek mnoży się przez dzielenie, to właśnie dobro - napisano między innymi w wiadomości. Warto oferować ludziom swoją pomoc, gdyż nigdy nie wiadomo, czy podobnego ratunku nie będziemy kiedyś potrzebować my.

Poszukujesz doskonałych przepisów, którymi zachwycisz swoich domowników? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy jak przygotować najbardziej soczyste kotlety mielone. W tym tekście mówimy jak sporządzić ukochane andruty.

Poniżej zamieszczamy screen grafiki, która przygotowana została przez restaurację i udostępniona na jej profilu w mediach społecznościowych. Jeśli macie informacje o kimkolwiek, kto mógłby skorzystać z takiej oferty - przekażcie mu ją czym prędzej.

Infografika z restauracji

Screen infografiki zamieszczonej na profilu facebook/@uschabinskiej

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: finanse.wp

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł