Robert Makłowicz zawiesza działalnośćScreen filmu na kanale Robert Makłowicz na YouTube

Niestety, Robert Makłowicz przekazał smutną wiadomość. Fani kulinariów załamani

Robert Makłowicz jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych specjalistów od gotowania w Polsce. Niestety, kucharz nie ma dla nas dobrych wieści, a mnóstwo fanów będzie zdruzgotanych. Makłowicz ogłosił w swoim najnowszym filmie przerwę w nagrywaniu filmów na YouTube, z uwagi na zamknięcie restauracji z powodu pandemii.

Robert Makłowicz jest człowiekiem, który z kamerami pracuje od wielu lat. Od 1998 roku jeździ po całym świecie i opowiada swoim widzom o egzotycznych smakach i historiach miejsc, w których w danym momencie przebywa. Od jakiegoś czasu pożegnał się jednak z telewizją.

W marcu 2020 roku zaczął publikować swoje autorskie filmy na kanale YouTube o nazwie "Robert Makłowicz". Trzeba przyznać, że w ciągu niecałego roku osiągnął ogromny sukces, ponieważ dziś ma aż 236 tysięcy subskrybentów, którzy oglądają każdy jego film.

Robert Makłowicz rezygnuje z nagrań

Pandemia dotyka praktycznie każdego z nas. Ci, którzy mogą, pracują zdalnie, inni muszą przestrzegać bardzo rygorystycznych przepisów sanitarnych, które mają na celu zmniejszyć pandemię. Jedną z najbardziej poszkodowanych branży jest gastronomia.

To właśnie z jej powodu Makłowicz zadecydował o zawieszeniu swojej działalności na kanale YouTube. Jak sam tłumaczy, w swoich nagraniach pokazuje kuchnie i kulturę danego regionu, lecz bez możliwości wejścia do knajpy czy restauracji, nie ma jak nagrywać kolejnych odcinków.

Prześwietliła pierogi z Lidla i Biedronki. Wnioski są dołującePrześwietliła pierogi z Lidla i Biedronki. Wnioski są dołująceCzytaj dalej

W swoich planach Makłowicz miał jako następne miejsce do pokazania, wybrać Austrię. Kraj, w którym bardzo ważną rolę grają góry i stoki narciarskie. Niestety, te ostatnie zostały zamknięte, podobnie jak restauracje. Bez dostępu do takich miejsc, krytyk kulinarny nie ma możliwości dalszej pracy.

Mężczyzna twierdzi, że nie ma sensu pokazywać widzom tylko i wyłącznie swoich własnych umiejętności kulinarnych, czy dań przezeń przygotowywanych. Decyzja ta odbiła się szerokim echem w Internecie i wielu fanów z rozpaczą przyjęło informację.

Poszukujesz więcej ciekawych wiadomości ze świata gastronomii? W tym artykule piszemy o godzinach dla seniorów. Tutaj wyjawiamy triki Darii Ładochy na najlepszą lasagnę.

Proszę nas nie zostawiać! Niech Pan gotuje w domu! - nalega jeden z komentujących. Podobnych komentarzy nie brakuje pod krótkim nagraniem, mimo to wielu rozumie podejście Makłowicza i wskazują, żeby nabierał energii, wypoczywał i wymyślał więcej pomysłów na świetne odcinki.

A czy wy lubicie oglądać Makłowicza, jak opowiada o historii dań, które gotuje? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o jego decyzji. Powyższy kadr pochodzi z najnowszego filmu zamieszczonego na kanale Robert Makłowicz na YouTube.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: youtube.com/Robert Makłowicz

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł