Robert Makłowiczinstagram.com/robertmaklowicz_official

Zaskakująca decyzja Roberta Makłowicza. Jego jadłospis ulegnie znaczącej zmianie

Robert Makłowicz kojarzony jest z tworzeniem wykwintnych posiłków, które często bazowały na mięsiwie. Jak się jednak okazuje, nawet znany wszystkim wirtuoz kulinarny, postanowił zrezygnować z mięsa. Diety wegańskie cieszą się coraz większą popularnością, a wszystko z uwagi na prozdrowotny wpływ na nasz organizm.

Robert Makłowicz zaskoczył wszystkich internautów swoją decyzją, na temat zmiany diety. Dotychczas kucharz kojarzony był z przepisami na aromatyczne potrawy mięsne czy rybne, jednak nowy rok zmotywował go do niemałych modyfikacji w swoim codziennym jadłospisie.

Coraz więcej osób postanawia zrezygnować ze spożywania mięsa. Dla jednych jest to jedynie test siły woli i sprawdzenia, jak organizm poradzi sobie w nowej sytuacji. W wielu przypadkach taki test kończy się jednak długoterminową zmianą nawyków żywieniowych, co z pewnością ma ogromny wpływ na pracę całego organizmu. Ograniczenie mięsa może pozwolić nam pozbyć się wielu przykrych dolegliwości.

Pod najnowszym postem na swoim oficjalnym Instagramie, Makłowicz podzielił się noworocznym postanowieniem. Styczeń to nie tylko początek nowego roku, ale dla niego to również początek wprowadzenia nowych nawyków żywieniowych.

Robert Makłowicz ogłasza pod postem na Instagramie, że rezygnuje z mięsa

Robert Makłowicz zaskoczył wszystkich internautów. Postanowił podzielić się swoją decyzją na temat dołączenia do akcji "Vegenuary". Kucharz podjął wyzwanie i od teraz dzielić się będzie pomysłami na dania kuchni wegetariańskiej. Wyzwanie polega przede wszystkim na rezygnacji ze spożywania mięs oraz ryb. Jadłospis opiera się głównie na warzywach, dzięki czemu cała dieta przybiera roślinny charakter.

W jaki sposób odróżnić słodkie mandarynki od kwaśnych? Nie ma nic prostszegoW jaki sposób odróżnić słodkie mandarynki od kwaśnych? Nie ma nic prostszegoCzytaj dalej

- Habibi na talerzu, czyli wegańskie, bliskowschodnie jedzenie z krakowskiej restauracji. Tak wygląda mój początek akcji Vegenuary, czyli - za przeproszeniem - "czelendżu" promującego na całym świecie kuchnię roślinną. Nawet najzatwardzialszych mięsożerców zapraszam do udziału, choćby z ciekawości- czytamy pod postem Makłowicza.

Jak sam przyznaje, jego wybór wynika z czystej ciekawości. Jako prawdziwy fan mięsa, który przez lata znany był ze smakowitych przepisów z wykorzystaniem tego składnika, pragnie sprawdzić się w tym wyzwaniu.

Dieta wegetariańska cieszy się coraz większą popularnością

Coraz częściej mówi się na temat ograniczania produktów mięsnych w diecie. Wszystko z uwagi na te wysoko przetworzone, które spożywane długofalowo, mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Niestety mięso potrafi być naprawdę tłuste oraz wzbogacone o wiele, chemicznych dodatków. To może znacząco obciążyć pracę naszych organów. W tym wątroby czy trzustki.

Wiele znanych twarzy z show-biznesu przechodzi na prozdrowotne diety, dzięki którym zmieniają swoje życie na lepsze. Nowy wygląd to jedno, ale nie można zapominać również o poprawie kondycji zdrowotnej. Na temat zmian żywieniowych Lecha Wałęsy pisaliśmy w tym artykule. On również zdecydował się na ograniczenie spożywania mięsa.

Świetną alternatywą dla mięsa będzie sałatka z tego przepisu:

Wśród osób, które również wybrały dietę wegetariańską, znalazł się Krzysztof Skiba. Jak sam przyznaje, droga nie była łatwa, ale udało mu się dzięki temu schudnąć 30 kilogramów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Szczerze zachęcamy każdego do wzięcia udziału w styczniowym wyzwaniu bez mięsa. Każdy moment jest dobry na wprowadzenie nowych przyzwyczajeń. Szczególnie jeśli mowa o tych, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:


Źródło: pomponik.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł