Rodzina złamała kwarantannę, poszła na zakupyYouTube.com/shutterstock.com dies-irae

Rodzina w polskiej miejscowości złamała kwarantannę. Przyłapani na zakupach

Rodzina została poddana kwarantannie z uwagi na możliwość bycia zakażonymi. Zrezygnowali jednak z izolacji w domu i postanowili wyjść na zakupy. Zostali złapani, teraz grożą im ogromne konsekwencje.

Rodzina z Sosnowca nie wzięła sobie do serca rozporządzenia władz i pewnym krokiem udała się na zakupy. Jedno wyjście do sklepu będzie kosztować ich wyjątkowo dużo.

Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowałoPolka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowałoCzytaj dalej

Rodzina złamała zakaz opuszczania domu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję z Sosnowca, do domu 3 osobowej rodziny został wysłany rutynowy patrol. Jego zadaniem było sprawdzenie czy rezydenci faktycznie przebywają w domu, w którym mieli być na czas kwarantanny. Policja niestety nie zastała nikogo w domu. Rodzina udała się na zakupy do pobliskiego sklepu.

- Aktualnie prowadzimy postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW dotyczącym nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Za wykroczenie grozi grzywna w wysokości 500 zł, jak również kara nałożona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, która może wynosić nawet 5000 zł.

Sprawa trafiła do prokuratury, aby dociec czy narażeni zostali ludzie postronni na zakażenie. Za owe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do roku. Funkcjonariusze wskazują, żeby nie naruszać zasad kwarantanny.Od tego zależy życie nie tylko nasze, ale i naszych najbliższych oraz całego społeczeństwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać

2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

- Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży - nie dochowując jej zasad mogą się w sposób pośredni przyczynić nawet do czyjejś śmierci - informuje policja w dalszej części komunikatu.

Najlepsze newsy:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
  4. Babcie łączyły czosnek z 2 najzdrowszymi składnikami i wzmacniały odporność rodziny. Pradawna receptura
  5. Stało się, Lidl i Biedronka nie mogły dłużej czekać. Są ważne komunikaty
  6. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł