Makaronpxhere / licencja: CC 0 / zdjęcie poglądowe

Rodzina zamówiła makaron z restauracji, po kilku dniach nie żyło 9 osób. Szczegóły sprawy odbierają mowę

12 osobowa rodzina wybrała się do restauracji na wspólny posiłek. Niestety, beztroskie rodzinne chwile zamieniły się w sceny z najgorszego koszmaru. Szczegóły bulwersującej sprawy przyprawiają o ciarki.

Rodzina nie często ma okazję spotkać się w większym gronie. Zazwyczaj jesteśmy zajęcia sprawami codziennymi i zapominamy o kultywowaniu pięknej tradycji wspólnych posiłków. Pewna rodzina postanowiła spotkać się w aż 12 osób. Małe przyjęcie chwilę później zamieniło się w dramatyczną walkę o życie. Niestety, aż 9 członków rodziny ją przegrało.

Piła codziennie sok z kiszonej kapusty, już po 5 dniach zauważyła zdumiewającą różnice. Zniknęła najgorsza dolegliwośćPiła codziennie sok z kiszonej kapusty, już po 5 dniach zauważyła zdumiewającą różnice. Zniknęła najgorsza dolegliwośćCzytaj dalej

Rodzina niczego się nie spodziewała

Rodzina wybrała się do restauracji właściwie bez konkretnej okazji. Celem było jedynie przyjemne spędzenie czasu we własnym gronie. Niemal wszyscy zdecydowali się na tradycyjne danie z ręcznie robionym makaronem. Zaledwie kilka godzin później okazało się, że była to najgorsza możliwa decyzja.

9 członków rodziny z 12 obecnych zdecydowało się na tę samą potrawę. 3 innych uratowało się cudem od tragicznego finału, ponieważ zgodnie stwierdzili, że potrawa jest za mało wyrazista. Nie spodziewali się, że ten wybór ocali ich życie.

Zupa, o której mowa nazywa się Suantangzi i ma formę gęstego buliony z dodatkiem grubego makaronu wykonanego z mąki kukurydzianej. Śmiertelne zagrożenie jakim okazała się zupa może dziwić. W końcu nie chodziło o mięso (które najczęściej powoduje zatrucie), a o pozornie nieszkodliwy makaron. W toku śledztwa okazało się, że restauracja dopuściła się rażącego zaniedbania.

Dramat rozegrał się błyskawicznie

Już po kilku godzinach od zjedzenia zupy z feralnym makaronem kilkoro członków rodziny poczuło się niedobrze. Posiłek w restauracji odbył się 5 października, a po 5 dniach 7 członków rodziny zmarło. Po kilku dniach nierówną walkę przegrały także dwie pozostałe osoby.

Tragedia miała miejsce w jednej z chińskich prowincji. Samorząd od razu po pierwszych doniesieniach o niebezpiecznym makaronie, wydał publiczne ostrzeżenie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
  2. Zatrważające doniesienia z Chin. Są już ofiary śmiertelne. Groźna bakteria atakuje
  3. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

Jak makaron stał się toksyczną pułapką?

Według wstępnych ustaleń policji restauracja ponosi winę za zaistniałą sytuację. Pracownicy restauracji mrozili wszystkie składniki, z których przygotowywali dania podawane w restauracji. Kukurydza, z które wykonany był makaron mogła leżeć w zamrażalniku nawet przez rok, w czasie którego zwyczajnie sfermentowała.

Sfermentowana kukurydza jest skrajnie niebezpieczna, ponieważ w trakcie fermentacji powstaje kwas bongkrek. Silnie toksyczna substancja zabija od 40 do 100% osób, które ją spożyją. Do tej pory nie udało się znaleźć skutecznego antidotum na tę truciznę.

Kwas może poważnie uszkodzić wiele ludzkich narządów: wątrobę, nerki, serce i mózg - powiedział dyrektor ds. Bezpieczeństwa żywności w Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Heilongjiang, Gao Fei.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku i możemy mieć jedynie nadzieję, że podobne zaniedbanie nigdy więcej nie będzie miało miejsca.

W 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowychW 3 dni możesz oczyścić kości i stawy, różnicę odczujesz od razu. Wystarczy pić w odpowiednich ilościach wywar z liści laurowychCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

   1. ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczenia
   2. Urząd się pomylił, ale odpowiedzialności nie weźmie nikt. Małżeństwo słono zapłaci za wydarzenia sprzed lat
   3. Dolej łyżkę podczas wyrabiania kotletów mielonych, wyrosną puszyste i soczyste. Rewolucyjny sposób onieśmiela prostotą
   4. Sposób naszych babć na elastyczne ciasto na pierogi. Zawsze dodawały jedną łyżkę przed wyrobieniem, wychodziły jak marzenie
   5. Domowy syrop z czosnku jest silniejszy nawet od cebulowego. Poradzi sobie z grypą i chorobami dróg oddechowych
   6. Nieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotować
   7. Wielki i nagły protest, Polacy i Polki wyszli na ulice. Nie wytrzymali i mają dość, zbierają się tłumy

Źródło: citybuzz, dailymail.uk

Zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł