Rośliny będą zachwyconePixabay / ArtTower

Dodaj je do swoich doniczek, a zapomnisz, że kwiaty trzeba podlewać. Trik, który sprawdza się szczególnie w wakacje

Dni robią się coraz cieplejsze, w związku z tym nasze rośliny mogą potrzebować coraz intensywniejszej pielęgnacji. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nawodnienie. Okazuje się, że wystarczy dodać jedną rzecz do naszych doniczek, aby kwiaty w nich rosnące były zachwycone. Z czasem możesz zapomnieć, że w ogóle trzeba je podlewać.

Nie da się ukryć, że rośliny wymagają odpowiednich warunków do wzrostu. Nadchodzące lato zapowiada się nad wyraz upalnie. W związku z tym warto się na to przygotować i zastosować pewien niepozorny trik, który znacząco wpłynie na kondycję naszych roślin. To niesamowite, że jest tak prosty.

Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodnikówWysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodnikówCzytaj dalej

Sposób na dobrze nawodnione rośliny

Rośliny, tak samo jak większość innych żywych stworzeń, mają to do siebie, że aby przetrwać potrzebna im jest woda. Jedne wymagają jej mniej, inne więcej, jednak wciąż jest ona niezbędna do tego by promieniały zielenią i zachwycały kwitnącymi kwiatami. W okresie wakacyjnym, który sprzyja wyjazdom, nasze rośliny mogą być bardziej narażone na wyschnięcie. Jak możemy temu przeciwdziałać?

Wystarczy, że zaopatrzymy się w hydrożel. Niektórzy mogą znać ten dodatek do ziemi, jednak dla wszystkich tych, którzy nie zetknęli się wcześniej z tą nazwą już śpieszę z wyjaśnieniem. Hydrożel to drobne kuleczki składające się głównie z polimerów akrylowych, które znakomicie przetrzymują wilgoć. Jak one działają?

Dzisiaj grzeje: 1. Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodów
2. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł

Hydrożel idealnie nawodni Twoje rośliny

Większość hydrożeli jest biodegradowalna, w związku z tym można je stosować nawet w przypadku uprawy rośliny jadalnej. Warto zapoznać się wcześniej ze składem tego dodatku do ziemi, ponieważ te wykonane z tworzyw sztucznych nadają się wyłącznie do nawadniania roślin ozdobnych. Jednak ciężko je już spotkać na sklepowych półkach.

Kulki hydrożelowe zatrzymują w sobie wodę i oddają ją dopiero wówczas, kiedy rośliny jej potrzebują. W związku z tym nie ma ryzyka przelania. Istotne jest to by umieścić go blisko korzeni rośliny, wówczas będą one najbardziej wydajne. Z całą pewnością można uznać to za przydatne rozwiązanie dla osób, które zapominają o podlewaniu kwiatów lub często wyjeżdżają. Hydrożel sprawdza się idealnie w przypadku wszelkich roślin doniczkowych, które w okresie letnim z pewnością docenią taką formę opieki.

Rośliny będą zachwycone

(Pixabay/ PortalJardin)

Najlepsze newsy:

  1. Znów wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. LGBT+ nie wyrażają zgody na opluwanie i brak poszanowania
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
  3. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  4. Lubisz surówkę z marchewki i jabłka? Popularność zdobywa jej odmieniona wersja, pomidory grają w niej główną rolę
  5. Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodów
  6. Robert Lewandowski został przyłapany z opatrunkiem na ręku. Zwykła ranka, czy poważna kontuzja? (FOTO)

Źródło: Onet

Następny artykuł