Rosół warto gotować bez pokrywki po tym, jak wywar się zagotuje
youtube/SkutecznieTv

Gotujesz rosół pod przykryciem, czy bez? 1 szczegół ma niewyobrażalne znaczenie

Rosół gości na naszych stołach głównie w niedzielne obiady, ale jego miłośnicy gotują go czasem także wtedy, kiedy nagle za nim zatęsknią. Ile kucharzy, tyle odmiennych sposobów na to, by klasyczny wywar na mięsie i warzywach zachwycał smakiem i zapachem. Opalanie cebuli, dodawanie warzyw w odpowiednim momencie i obowiązkowe dorzucenia liścia lubczyku to jednak nie wszystko. Prawdziwi znawcy rosołu dzielą się jednak przede wszystkim na tych, którzy gotują zupę pod pokrywką lub bez niej. Radzimy, jak wykorzystać pokrywkę garnka, by smak rosołu zachwycał jeszcze bardziej.

Istnieje wiele sprawdzonych przepisów na tę zupę, ale najlepsze gospodynie i znani szefowie kuchni mają swoje sposoby, które sprawiają, że to ich rosół jest najlepszy. Niektórzy radzą, by zawsze dodać do niego opalaną nad palnikiem cebulę, by wywar był klarowny. Inni podkreślają, jak ważny jest czas dodawania warzyw, by wydobyć z nich całą głębię aromatu. Zapominamy jednak czasem, że składniki dobrej jakości to nie wszystko. Równie ważna jest technika gotowania rosołu.

Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościoweKażda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościoweCzytaj dalej

Rosół ugotowany w odpowiedni sposób będzie wyjątkowo aromatyczny. Pokrywka odgrywa w tym przypadku bardzo ważną rolę

Rosół przygotowany na mięsie wysokiej jakości, włoszczyzna, opalona cebula i odpowiednio długi czas gotowania to nie koniec kulinarnych trików, które stosują i stosowały nie tylko nasze babcie, ale też najlepsi szefowie kuchni. Oczywiście jakość składników, kolejność ich dodawania i postawienie garnka na jak najmniejszym gazie i gotowanie go minimum 3 godziny to jedne z najważniejszych zasad gotowania tej zupy. Bez nich rosół może wyjść mętny i mdły, bo nie uda się nam wydobyć ze składników pełni smaku. Okazuje się, że umiejętne wykorzystanie przykrywki garnka to klucz do sukcesu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  2. Teresa boi się chodzić do Biedronki. Ujawniła co się stało po zakupie popularnego produktu
  3. Po 500 plus na wakacje nie składasz wniosku, ale też nie dostaniesz ot tak. W systemie jest haczyk

Ci, którzy gotują rosół od wielu lat, być może wiedzą, kiedy i czy w ogóle warto przykryć zupę podczas gotowania. Większość smakoszy być może jednak zaskoczy to, że pokrywka jest potrzebna podczas gotowania rosołu tylko do momentu, w którym warzywno-mięsny bulion się zagotuje. Gdy zauważymy, że rosół zaczął się gotować, możemy już spokojnie zdjąć pokrywkę. Tak przygotowany rosół będzie pełen smaku i aromatu.

Najlepsze newsy:

 1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
 2. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
 3. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia
 4. Cudowne, dziadek Bogumił otwiera pole truskawek dla wszystkich. Rwiesz sam i płacisz tanio jak barszcz
 5. Wyrzucasz szypułki z truskawek? Robisz niewyobrażalny błąd
 6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka
 7. Pożegnaliśmy wielkiego kolarza. Był legendą najstarszego polskiego wyścigu

Źródło: https://kobieceinspiracje.pl/

Następny artykuł