Rosół to jedna z ulubionych zup Polaków.Wikipedia / MOs810 / CC BY-SA 4.0

Każdy myśli, że roślina jest zwykłym chwastem. Tymczasem zmienia smak rosołu lepiej niż najdoskonalszy przepis Gessler

Mało kto spodziewałby się, że rosół może być jeszcze lepszy. Wystarczy dodać do niego bluszczyk kurdybanek. Niepozorna roślina przeważnie brana jest za chwast. Dzięki niej rosół zyska na smaku i prozdrowotnych właściwościach. Wszystko za sprawą działania bakteriobójczego i wspierania układu pokarmowego.

Rosół niejednokrotnie potrafił wprawić nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Nie od dziś wiadomo, że można go wzbogacać o przeróżne dodatki. Z pewnością warto rozważyć dodanie bluszczyku kurdybanka. Za jego sprawą rosół stanie się obłędnym specjałem.

Podbijające kubki smakowe masło w sklepie Gessler kosztuje 120 zł za 200 gram. Cennik produktów u gwiazdy zaskakujePodbijające kubki smakowe masło w sklepie Gessler kosztuje 120 zł za 200 gram. Cennik produktów u gwiazdy zaskakujeCzytaj dalej

Rosół i niepozorny bluszczyk kurdybanek

Jakiś czas temu przytaczaliśmy 5 kluczowych zasad, dzięki którym rosół będzie o wiele bardziej smakowity. Tym razem przyjrzymy się mało znanemu dodatkowi, jakim jest bluszczyk kurdybanek. Roślina często mylnie brana jest za chwast. Możemy nabyć ją między innymi w sklepach zielarskich. Dodanie go do rosołu znacząco wpływa na jego smak.

Bluszczyk kurdybanek sprawia, że rosół staje się bardziej wyrazisty w smaku. Taki dodatek powinien zachwycić nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Rosół zyska nieco więcej pikanterii. Warto wiedzieć w jaki sposób może on wpłynąć na nasze zdrowie.

Okazuje się, ze rosół w takim wydaniu może załagodzić objawy niestrawności. Sam bluszczyk kurdybanek wspomaga produkcję soków trawiennych. Nie da się ukryć, że takie właściwości można uznać za niezwykle cenne. Jednak to nie wszystko.

Rosół wzbogacony o bluszczyk kurdybanek może pozytywnie wpłynąć na pracę wątroby i trzustki. Okazuje się, że niepozorna roślina działa również na serce, które będzie lepiej funkcjonowało. Dodatek bluszczyku wspiera również produkcję leukocytów we krwi. Co jeszcze możemy zyskać dzięki urozmaiceniu rosołu?

Dzisiaj grzeje:

  1. Miękkie, soczyste i jednocześnie wyraziste w smaku schabowe. Sprytna sztuczka polega na posmarowaniu schabu uwielbianą przyprawą
  2. Oficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dzieje
  3. Dodaj do syropu z cebuli 1 składnik. Wzmocnisz jego działanie i pozbędziesz się uciążliwej dolegliwości

Rosół zdrowszy niż kiedykolwiek

Bluszczyk kurdybanek posiada właściwości bakteriobójcze. Są one niezwykle przydatne w okresie jesienno-zimowym, kiedy tak łatwo o przeziębienia. Rosół z dodatkiem tej rośliny jest niezwykle pomocny w przypadku infekcji.

Zioło możemy wykorzystać zamiast natki pietruszki. Wówczas posypujemy nim gotową zupę. Lubczyk również może być nim zastąpiony. Bluszczyk kurdybanek dodajemy w takim przypadku do gotującego się wywaru.

Nie da się ukryć, że rosół przeważnie uchodzi za wyjątkowo zdrową zupę. Nie zaszkodzi jednak urozmaicić go o dodatki, które znacząco wpłyną na nasz organizm. Każdy smakosz, który stara się zachować dobrą formę powinien wypróbować bluszczyk kurdybanek.

Warto zauważyć, że bluszczyk kurdybanek możemy po prostu zalać wrzątkiem i spożywać go jako napar. Natomiast gorąca kąpiel z jego dodatkiem pozytywnie wpływa na stawy i działa łagodząco na skórę. Kto by pomyślał, że bluszczyk kurdybanek może przynieść tyle korzyści.

rosół

Wikipedia / Joanna Boisse / CC BY-SA 4.0

Ania Starmach zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane, postanowiła pominąć jeden składnik. Teraz są chrupiące jak marzenieAnia Starmach zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane, postanowiła pominąć jeden składnik. Teraz są chrupiące jak marzenieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ogromna tragedia w Sosnowcu. Nie żyje 13-latka, a jej młodsza koleżanka jest ranna
  2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni

Źródło: Pikio

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł