Rosół mętnieje? Reaguj szybko
Facebook.com

Rosół zrobił się podejrzanie mętny? Musisz działać szybko

Rosół jada praktycznie każdy i zna jego wspaniały smak i lecznicze właściwości. Jeśli zauważysz, że twoja zupa zaczyna mętnieć musisz szybko zareagować, aby nie wyglądała nieapetycznie. Pokazujemy idealny sposób jak tego uniknąć.

Rosół kiedy staje się mętny to jeszcze nic straconego, musisz po prostu reagować szybko. Nikt nie lubi mętnego rosołu, musi pięknie prezentować się na talerzu. Aby uniknąć zmętnienia zastosuj pewien trik, który pozwoli ci ugotować idealnie klarowną zupę. Co więcej, sposób nie jest trudny i wystarczy kilka minut, aby móc zrobić piękną i pyszną zupę.

Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektuPrzed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektuCzytaj dalej

Rosół mętnieje? Reaguj szybko, a uzyskasz klarowny wywar

Mętniejący rosół nie jest niczym dziwnym, ponieważ w czasie gotowania mięsa wydostają się z niego różne zanieczyszczenia, białko i inne substancję, które zmętniają zupę. Aby wykonać klarowną zupę, należy pozbyć się szumowin, które pływają na wierzchu zupy. Jeśli zastanawiasz się jak wyglądają szumowiny, jest to ta szara piana, która pływa na powierzchni. Jak ją ściągnąć?

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu
  2. Polska ma samozwańczego prezydenta. Zaczyna on nawet wydawać dowody osobiste

Aby zebrać szumowiny, możemy użyć kilku narzędzi. Wystarczająco dobra będzie zwykła łyżka, którą delikatnie zbieramy szumowiny i wylewamy je do zlewu. Duża łyżka z dziurami, taka jaką wykorzystujemy do wyławiania pierogów też będzie idealna, ponieważ uda nam się zebrać szumowiny bez strat w zupie.

Idealnym narzędziem jest jednak zwykłe sitko, które zbierze największą ilość szumowin bez marnowania jakiejkolwiek ilości zupy. W początkowym momencie gotowania szumowin będzie najwięcej, więc wtedy warto trochę nad zupą postać i obserwować.

Przyczyną mętnienia rosołu może też być nastawienie gazu na zbyt dużą moc, jeśli zauważyłeś, że wrze natychmiast zmniejsz moc palnika. Ta kultowa niedzielna zupa powinna gotować się na minimalnym gazie przez wiele godzin, wtedy wychodzi idealnie klarowna.

Najlepsze newsy:

  1. Nie żyje 16-letni aktor. Mama podała porażającą przyczynę śmierci, ostrzeżenie dla rodziców i dzieci
  2. Fryzjer mimo zakazu nielegalnie strzygł klientów. Szybko pożałowali
  3. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  4. Wykiełkuje w 3 dni. Wytrawny ogrodnik wyjawił trik na gigantyczne plony marchwi
  5. Będzie szturm klientów na Biedronkę. Ceny mięsa, masła i młodej kapusty zwalają z nóg
  6. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna

Źródło: 8naj.pl

Następny artykuł