Rurki z krememtwitter.com/ Nostalgia

Rurki z kremem są ukochanym smakiem dzieciństwa. Najlepsze robiła słynna babcia Alina

Rurki z kremem są jednym z dań, które kojarzy się z błogimi czasami dzieciństwa. Nie da się im oprzeć. Kultowe rurki z kremem można było zjeść w pewnym miejscu w Warszawie. Turyści oraz mieszkańcy stolicy uwielbiają cukiernię przy ulicy Wiatracznej, gdzie można było zajadać się słodkim smakołykiem. Jego dawna właścicielka, słynna babcia Alina zdradziła sekret kultowych rurek z kremem.

Rurki z kremem są uwielbianym deser. Nie ma osoby, która z rozrzewnieniem nie wspominałaby ich wyjątkowego smaku. Według warszawiaków najlepsze rurki z kremem można zjeść w cukierni Rurki z bitą śmietaną przy Wiatracznej. Miejsce przez lata prowadziła słynna babcia Alina. Kobieta była ulubienicą klientów. Aktualnie, cukiernię prowadzi jej wnuk. Babcia Alina zmarła w 2018 roku. Klienci cukierni nie mieli wątpliwości, że odeszła wspaniała osoba, która znała się na kultowym deserze jak mało kto. Babcia Alina w jednym z wywiadów zdradziła sekret jej rurek z kremem. Co jest gwarancją ich wyjątkowego smaku, którym zajada się już kolejne pokolenie Polaków?

Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieNie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicieCzytaj dalej

Rurki z kremem babci Aliny były najlepsze na świecie. Jaki jest sekret ich smaku?

Wedlug warszawiaków najlepsze rurki z kremem można zjeść w cukierni Rurki z bitą śmietaną przy Wiatracznej. Przez lata prowadziła je sympatyczna pani Alina, nazywana przez klientów cukierni - babcią Aliną. Jej śmierć nimi wstrząsneła. Gdy podano smutną informację w sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat wspaniałej kobiety. "Pani Alina i rurki były nieodłącznym elementem mojego dzieciństwa, bo ilekroć jeździłam z mamą na Grochów, to obowiązkowa była wizyta po ten przysmak" - napisała pani Monika. Na czym polegał fenomen rurek z kremem babci Aliny? Kobieta kilka lat temu uchyliła rąbek swojej zawodowej tajemnicy.

Dzisiaj grzeje:

  1. Dziecinnie proste i niesamowicie pyszne. Obłędne pieczone ziemniaki po grecku
  2. Polsat informuje. Chcą ponownie zamknąć granice? Rząd wyjawił całą prawdę
  3. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj

Rurki z kremem w cukierni Rurki z bitą śmietaną przy ulicy Wiatracznej są wytwarzane według receptury ojca pani Aliny. Sama w jednym z wywiadów zdradziła, na czym polega sekret ich wyjątkowego smaku. "Ciasto jest kruche, bez środków chemicznych. Jedyna rzecz to cukier wanilinowy. Ani proszku się nie dodaje, ani niczego innego. A tam, na zapleczu, jest maszyna do ubijania śmietany, produkcji niemieckiej, z 1948 roku. Wszystko ubijamy na miejscu, wszystko sami robimy". Lokal istnieje do dziś i dalej cieszy sie ogromnym uznaniem miłośników rurek z kremem.

Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnikObłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnikCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. 39 tys. złotych zadłużenia na każdego Polaka już w 2021 roku. Resort finansów podał niepokojące dane
  2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje prawdziwa ikona muzyki, o śmierci poinformował zrozpaczony syn
  3. Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę później
  4. 1 trick sprawi, że ciasto drożdżowe będzie idealnie puszyste. Nie będziesz chciała robić inaczej
  5. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  6. Smutne doniesienia o żonie Zenka Martyniuka. A jeszcze niedawno para mówiła o diecie i pokazywała imponującą kuchnię

Źródło: Pikio/ metrowarszawa.gazeta.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł